Kolay Hobiler

En Çok Aranan Şahmeran Oyası Görenler Hayran Kalıyor

2 Mart 2020
En Çok Aranan Şahmeran Oyası Görenler Hayran KalıyorMükemmel bir görünüme sahip olan Şahmeran Tığ İşi Oyasını görenler muhakkak yapılışını merak etmektedir, sizlere yapılışını videolu olarak göstereceğiz.

Yaşamın, her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte farklı farklı alanlarda yenilikleri görülmesi mümkündür. Ancak geçmişten,  günümüze her türlü yeniliklerin karşısında sağlam adımlarla durabilen tığ oyası sanatı öyle görünüyor ki gelecek nesillerimizin de göz bebeği olacak gibi duruyor. Kendi içinde,  her türlü yeniliğe göre esneyebilen ve sınırsız hayal güçleri ile birlikte inanılmaz modeller ve motifleri insanlar üretebilirler. Tığ oyaları ile istenilen her alanda kullanabilmek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda,  istenildiğinde takı tasarımlarını büyük motifli bir model olarak kolye ucu şal ile birbirine dolanarak veyahutta bileklikler, küpeler, yüzükler tamamıyla kişilerin sonsuz hayal güçlerini kullanabilme yeteneğine sahiptir. Hayatımızın her alanında,  varlığını sürdüren ve bizler için çok değerli kıymetli olan bu sanat dalları gelecek nesillerimizin de en değerli el sanatları arasında olacaktır. Oya modelleri olarak havlu kenarları, yastık uçları kenarları, yazmalar, şallar, mutfak örtüleri, yatak örtüleri gibi her alanda modeller görülebilir. Özellikle bu modelleri,  yeni evlenecek olan kızların çeyizinde görebiliriz.

El İşleri Sanatı

El işleri,  grupları arasında en çok değer verilen ve kendi içerisinde birçok yeniliği alarak farklı farklı modellerin oluşturulmasına olanak sağlayan bir sanat dalıdır. Sonsuz hayal güçleri ile, birlikte her alanda karşımıza çıkabilir. Bu kadar değerli olan bu el sanat dalları,  isteyen herkes farklı farklı modeller oluşturarak hayatın her alanları içerisinde vardır. 

Şahmeran Oyası YapılışıETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.