Kolay Hobiler

En Çok Tercih Edilen İğne Oyası Modeli Çok Konuşuluyor

9 Mart 2020
En Çok Tercih Edilen İğne Oyası Modeli Çok Konuşuluyor

Adeta sultanlara yakışacak olan sultan çiçeği iğne oyası modeli kadınlar tarafından çok beğeniliyor. Hemen sende nasıl yapıldığını buradan öğren!

Göz Nuru İle Yapılan İğne Oyası Modeller

 Günümüzde birçok kadın iğne oyası modelleri yaparak evlerinin en değerli yerlerinde kullanılırlar. Oldukça zarif ve gösterişli durduğu için tercih edilen bu modellerden istenilen her ürün kolaylıkla yapılabilir. Yapımı diğer modellere göre daha zor olsa da yapılmaya değer işlerin arasında yer alır. Özellikle evlenecek olan genç kızların çeyiz sandıklarında koyulması için büyükler tarafından yapılır ve kullanılır. Görünüm açısından da kullanıldığı alana güzellik katar. Hazır alınan ürünlere göre daha fazla ürün uygundur. Her kadının büyük bir zevkle yapabileceği harika bir iştir. Sadece bir iğne kullanılarak ve rengârenk iplerden değişik ürünler elde edilir.   

Sultan Çiçeği İğne Oyası

Kadınların Vazgeçilmezi İğne Oyaları  

Kadınların büyük bir bölümünde boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla iğne oyaları yaparak keyifli zamanlar geçirir. Bohça kenarı, yatak örtüsü kenarı, sehpa örtüleri gibi değişik alanlarda sıklıkla rastlanır. Günümüzde birçok farklı takı, çanta, giysi üzerinde de artık yer almaktadır. Artık dışarda çalışma imkânı bulamayan kadınlar kendi el emekleri ile yaptıkları oyaların satışını yaparak gelir elde etmektedir. Bu modeli yapmak isteyen kadınları internet üzerinden anlatımlı iğne oyaları sayesinde artık kolaylıkla yapmaktadır. Hala birçok el emeği işler satışı yapılan dükkânlarda birbirinden farklı modeller yer alarak satışa sunulur. Kendi ellerinizle yaptığınız oyaları sevdiklerinize hediye etmek için de değerlendirebiliriz.  İsterseniz de, ev ekonomisine katkı sağlamak için de yapamaya başlayabilirsiniz.

Sultan Çiçeği İğne Oyası YapılışıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.