Kolay Hobiler

En Çok Yapılan 100 Adet İğne Oyası Modellerini Keşfedin

9 Kasım 2019
En Çok Yapılan 100 Adet İğne Oyası Modellerini Keşfedin

Sıklıkla karşımıza çıkan ve en çok yapılan 100 adet iğne oyası modelini bir araya topladık. Buradan hepsini inceleyebilirsiniz.

En Şık İğne Oyası Modelleri 

İğne oyaları yarım asırdır kadınların uğraştıkları ilgi alanları arasında bulunur. Örgü örmeyi seven kadınlar denedikleri iğne oyası modelleri ile birbirinden farklı ürünler ve oyalar ortaya çıkartır. Zevk olarak başlayan iş hem evde kadınların zaman geçirmesine yardımcı olur hem de hediyelik veya hatıralık birçok farklı modelin üretilmesini sağlar. Özenle hazırlanan iğne oyaları evlerde mutlaka bulunan çeyizlik  ürünler arasında da yer alır. Ev kadınları mutlaka ya kendisi yapmıştır ya da çeyizinden çıkarmıştır. Bu şekilde nesilden nesile aktarılan oyalar günümüzde de hala popülerliğini korur ve çeyizlerindeki yerini daima korur. Bu sayede de gelecek nesillere aktarılacaktır. 

100 Adet İğne Oyası Modelleri

En Modern İğne Oyası Modelleri

İğne oyası ile yapılabilecek birçok farklı oya ve dantel çeşidi bulunur. Bunlar arasında en çok tercih edilen ise tülbent oyaları ve havlu kenarlarıdır. Tülbentler kadınların günlük hayatta sıkça kullandıkları eşyalar olduğu için iğne ötesinde sıkça tercih edilirler.  Modern bir görünüm kazandıran oyalar her tülbentte farklı modeller ile göze çarpar. Rengarenk hazırlanabilen tülbent oyaları her tülbent için özel olarak hazırlanır ve işlenir. Bir diğer iğne oyası ağırlığı da havlu kenarlarında gözlemlenir. Özellikle çeyizlik olarak hazırlanan havlu kenarı oyaları şekil itibari ile daima beğeni toplar. Bu nedenle her genç kız çeyizinde mutlaka iğne oyası havlu kenarlarının bulunmasını ister. 

100 Adet İğne Oyası Modelleri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.