Kolay Hobiler

En Çok Yapılan Örgü Tunus İşi Pıtırcık Patik Yapılışı

15 Eylül 2019
En Çok Yapılan Örgü Tunus İşi Pıtırcık Patik Yapılışı

En çok yapılan patiklerden olan örgü Tunus ili pıtırcık patik modeli yapılışı. Kış aylarında ayaklarınız sıcacık kalacak.

 Örgü, bayanların yüzyıllar öncesinden gelen yegâne alışkanlığıdır. Özellikle ev hanımlarının vakit geçirmek için boş vakitlerinde sürekli örgü örmeyi tercih ederler. Birbirinden farklı model ve tasarımların ortaya çıktığı örgü işlerinde hem şiş ile hem tığ ile bin bir çeşit ürünler ortaya çıkartılır. Herhangi bir profesyonellik gerektirmeyen örgü tekniklerini günümüz şartlarında öğrenmek ve öğretmek oldukça kolaydır.

Örgü Tunus İşi Pıtırcık Patik Yapılışı

Bayanların Örgü Dünyası

Bayanların en sık yaptığı örgü modeli liftir. Örme lifler hem günlük yaşam için hem de çeyizlik olarak sıkça tercih edilir. İkinci sırada ise bebek örgüleri gelir. Yeni doğan bebekler için hazırlanan birçok örgü ürünü hem kıymetle kullanılır hem de kullandıkça ören kişi hatırlanır. Nesiller boyu aktarılan örgü modelleri kullanışlı olması ve uzun süre ilk günkü gibi kalabilmesi amacı ile sıkça tercih edilir. Hediyelik olarak tercih edilen örgü modellerini ticaret anlamında da önemli bir gelir kapısıdır. Hatıra olarak satın alınabilecek bir örgü, her daim en özel hediyeler arasında yer alır. Örgü örmeyi bilmeyen bayanlar genelde hazır örgülerden satın alarak kendilerini hatırda bırakmayı tercih eder. Giyim sektöründe önemli bir yere sahip örgü modelleri genelde, patik, lif, yelek, şal, hırka, bebek ayakkabısı, patik, çorap gibi çeşitliliğe sahiptir. Piyasa bulunan binlerce farklı renk ve modeldeki ip arasından isteğe uygun ürünler tercih edilerek birbirinden güzel örgüler ortaya çıkartılabilir.

Örgü Tunus İşi Pıtırcık Patik Yapılışı

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.