Kolay Hobiler

En Güzelini Anne Yapar Pıtırcık Bebek Örgü Modeli Yapımı

1 Ağustos 2019
En Güzelini Anne Yapar Pıtırcık Bebek Örgü Modeli Yapımı

En güzelini annelerin yaptığı pıtırcık bebek örgü modeli. Bu model ile minikler için en güzel örgüleri örebilirsiniz.

Örgü eski çağlardan bu yana süregelen ve modası hiç geçmeyen bir tekstil ürünüdür. İp ve şiş ile ortaya çıkarılan ve her yerde ve her zaman kullanılabilen örgü işlerinin, genelde kışın daha çok yapıldığı ve ısınma amaçlı giysilerin üretildiği görülmektedir.

Örgü modelleri birçok çeşidiyle dikkat çekerek reyonları süslemektedir. Evde örülen örgüler ise kişiye özeldir. Kişinin isteğine göre yaka ve kol oyularak, boy uzunluğu isteğe göre örülerek bir tarz oluşturulur. Kalın ya da ince örgüler, birçok örneği içinde bulunduran giysilere dönüşürler. Saç örgüsü, koza, haroşa, Selanik, kirpik, sepet gibi sayısı onlarca çeşide çıkan örnekleri ören bayanlar yaratıcılıklarını kullanarak bin bir çeşit giysi üretir ve kullanırlar.

Kadınlar İçin Olmazsa Olmaz Şallar

Örgü şal model ve desenleri yazlık ve kışlık olarak değişmektedir. İnce ve merserize ip ile örülen şalların yazın omuzda çok şık durduğu bilinmektedir. Püsküllü, pullu payetlerle süslenmiş olması ışıl ışıl akşamlarda göz alıcı olabilir. Kış için örülen şal modelleri ise her zaman yanınızda bulundurabileceğiniz, omuzunuzda taşıyarak bir aksesuar havası katabileceğiniz güzel bir modeldir. Kışın o soğuk günleriyle baş etmenin, yolda, evde, iş yerinde kısacası her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz örgü şalları dolabınızın sık kullanılanlar bölümünde yer almasını tavsiye ederiz.

Pıtırcık Bebek Örgü Modeli Yapımı

Yazlık örgüler ise yaz sıcaklarında terletmeyecek ipten örülerek, hem şık ve zarif, hem de değişik bir tarz olarak dolaplarımızın vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır. 

Pıtırcık Bebek Örgü Modeli Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.