Kolay Hobiler

En Kolay Bebek Yelek Örgü Modeli Yapılışı

5 Mayıs 2020
En Kolay Bebek Yelek Örgü Modeli Yapılışı

Yuvarlak robalı bebek örgü modelinin nasıl yapıldığını baştan sona anlatımlı olarak paylaşıyoruz. Bu fırsatı kaçırmayın.

Yelek modelleri, şal modelleri, hırkalar, atkılar, şapkalar,  kazaklar, patikler, çoraplar ve daha bir irinden faekli çeşit ürünü örgü tekniklerini kullanarak hazırlamak mümkündür. Örgü modelleri ile hazırlanan her ürün el işçiliği ile hazırlandığı için büyük bir öneme sahip olur. Yaz mevsiminde fazla tercih edilmese de kış mevsiminin yaklaşması ile her kadın yavaş yavaş kışlık örgü için hazırlıklara başlar. Kış me siminin soğuğunu atmaya yardımcı olan örgü giysiler kış boyunca insanları sıcak tutar. Kışın soğuk hava şartlarında günün büyük vaktini örgü örerek geçiren kadınlar ise hem Birbirinden güzel modeller ortaya çıkartır hem de evde zaman geçirir. Kış mevsiminde örülen kışlık örgüler anında giyilmeye hazır olur. Yün kazaklar ve patikler, tiftik yünü şallar kış boyu giyenlerin bedenlerini sıcak tutar. Büyüklerimizin özenle hazırladıkları örgü çeşitleri asırlardır sevilerek kullanılır ve saklanır. 

Modası Asla Geçmeyecek Örgü Modelleri 

Örgü modelleri üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin asla modasını yitirmeyecek ürünlere sahiptir. Bir bebek patiği kaç yıl geçerse geçsin ilk günkü gibi saklanır ve her daim severek kullanılır. Örgü giyim ürünleri , hazır giyim ürünlerine göre her daim bir adım öndedir. Hazır giyim ürünleri belki daha şık  ve modern görünebilir ama örgü ürünler kalite ve dayanıklılık bakımından bir adım üstündür. Hazır giyim ürünleri bir sene içinde kendini bırakırken örgü ürünler bir ömrün yarısı  kadar dayanıklı kalabilmektedir. 

Gofret Örgü Yelek Modeli

Yuvarlak Robalı Bebek Örgü Modeli Yapılışı

İp:%60 bambu, %40 polyamid 100 gr-230 m – doğal ip-2 adet
Şiş:3.5 no
Yaş:2-3

90 ilmek başlanır.
Roba bitimi 269 ilmek.
43-54-76-54-43 olarak ayırılır.
Kol altından 4 er ilmek artırılır.
Roba:30 cm
Kol altından etek ucuna:26 cm

VİDEO 1

VİDEO 2ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.