Kolay Hobiler

En Modern Örgü Babet Patik Yapımı

24 Mart 2020
En Modern Örgü Babet Patik Yapımı

Çok kullanışlı olan ve kış aylarında ayakları sıcacık tutan örgü babet patik modeli. Hiç örmeyi bilmeyenler bile hemen örmeye başlayabilir.

Kışlık Patik Modelleri

Patik örmek her hanımın mutlaka isteyeceği örgülerdendir. Kış mevsiminin adeta sembolü olan patikler hem kış boyu ayaklarda güzel görünür hem de oldukça sıcak tutar. Eskilerin en önemli örgülerinden olan patikler yüzyıllardır kadınların ilk örgü seçenekleri arasında yer alır. Patik ipleri özel olarak üretilir ve içlerinde yün bulunur. Bu yün karışımlar tabanla temas nedeni ile patiğin zamanla yıpranmasının önüne geçer. Yün ipler ile asırlık patik modelleri örmek mümkündür. Siz de kendi patiğimi kendim öreyim diyorsanız zaman kaybetmeden patik ipi satın alarak işe başlayabilirsiniz. 

Örgü Babet Patik Yapımı

Birbirinden Farklı Patik Modelleri

Patik modelleri oldukça geniş modele sahiptir. Hem boğazlı hem çorap şeklinde patikler örülebilir. Ayağı küçük olan hanımlar sırf patikleri ayaktan çıkartmamak için kışlık ayakkabılarını büyük numaralarda tercih ederler. Böylece patiğin sıcaklığı gün boyu ayaklardan gitmez. Mevsimi rahat geçirmek için giyilen patikler yediden yetmişe her bayanın ayağında görebileceğiniz örgü modellerinin arasında yer alır. Simli patik ipleri oldukça ilgi çeker. Simin karıştırıldığı patikler çeyizlik açısından da son derece iyi bir tercihtir. Gelinler için patik örmeyi düşünürseniz iplerinizi simli modellerden tercih ederek anlatımlı patikler aracılığı ile örmeye başlayabilirsiniz. Patiklere zevkinize göre farklı desenler katarak patiğin görünümüne zenginlik katabilirsiniz.  Boğazlı patiklerde birden fazla renk seçeneği kullanmanız da patiği farklı gösteren bir özelliktir. Kendi patiğinizi kendiniz tasarlayarak ortaya tamamen özgün örgü patikler çıkartabilirsiniz. 

Örgü İki Şiş ile Babet Patik YapımıETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.