Kolay Hobiler

Estetik Görünümleri ile İğne Oyası Mevlüt Örtüleri

11 Eylül 2019
Estetik Görünümleri ile İğne Oyası Mevlüt Örtüleri

İğne oyası ile birbirinden güzel mevlüt örtüleri yapılabilmektedir. Yapılan mevlüt örtülerinden estetik görünüme sahip modeller burada!

İnce İnce İşlenen Sanat İğne Oyası

İğne oyası yapımı için çok fazla malzemeye gerek olmadan sadece bir iğne bir iplikle iğne oyası yaparak muhteşem eserler üretmek mümkün olur. El becerisi olan herkesin öğrenebileceği iğne oyası biraz yavaş üreyen bir iştir. İğneyi ipliğin altından ya da üstünden geçirmek bile modelin bozulmasına sebebiyet verebiliyor. İlk aşamalarda öğrenimi zor gibi gelse de öğrenildiğinde hem hızlı hem daha güzel yapılıyor. Kadınların yapmış olduğu bu sanat eseri el emeği göz nuru ürünler yıllarca evlerimizdeki köşelere güzellik katıyor.

İğne Oyası Nasıl Öğrenilir?

İğne oyası öğrenmek için bir hoca gerekmiyor. Herkes için hazırlanmış bulunan, anlatımlı iğne oyaları modelleri internet sitelerinde anlatılışı mevcuttur. Elinize bir iğne bir iplik alıp anlatımlı videolarla iğne oyası yapmayı öğrenebilirsiniz. İncelik, dikkat ve sabırla çıkan modelleri gördükçe mutlu olur tekrar tekrar yapmak istersiniz. Faydalı bir hobi olarak da iğne oyası yapımını öğrenip yapabilirsiniz.

Kültürümüzde İğne Oyası

Nenelerimizden bu yana yapılan iğne oyası genç kızların çeyizi için hazırlanır sandıklarda yerlerini alırdı. En özenli şekilde yapılan işler yeni gelinlerin odalarını süsler bembeyaz tertemiz görünümleri ile görenleri hayran bırakırdı. Göz nuru ile yapılan işler sünnet çocuklarının yataklarında sergilenirdi.  Belki de halen annelerimizin sandıklarında da bulunan iğne oyası işleri kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Havlu kenarları, yazmalar ve farklı yerlerdeki kullanımı zarafeti simgeleyen iğne oyası eskiye nazaran daha az yapılıyor olsa da aynı şekilde kıymetini ve kültürümüzdeki yerini koruyor.

İğne Oyası Yeni Mevlüt Örtüleri

Çeyizlik mevlüt örtüsü
Boncuklu mevlut örtüsü
2020 İğne Oyası Yapılışı
İğne Oyası İkili Düz Karanfil Modeli
Hanımların en sevdiği iğne oyası modeli
Çok mu çok güzel iğne oyası modeli
İki çiçekli iğne oyası modeli
Günün yıldızı iğne oyası modeli
Şirin mi Şirin İğne Oyası Modeli
Dünyanın En Kolay İğne Oyası Modeli
2019 en çok beğenilen iğne oyası
Yoğun İstek Alan Harika İğne Oyası
Meşhur Osmanlı İğne Oyası Modeli
Prenses Tacı İğne Oyası Modeli
Mutluluk veren iğne oyası modeli
Başka Yerde Bulunmayan İğne Oyası Modeli
Sıralı İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı
Hem Çıtı Pıtı Hem Kolay İğne Oyası
Geleneksel İğne Oyası Modeli
Görüntüsü Çok Şık İğne Oyası Modeli
Tavşan Kulakları İğne Oyası Modeli
Çok farklı iğne oyası modeli
Çok Çıtır İğne Oyası Modeli
Yepyeni İğne Oyası Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.