Kolay Hobiler

Evde Herkes Yapabilsin Diye Kolay Tığ İşi Oya Modeli

29 Haziran 2019
Evde Herkes Yapabilsin Diye Kolay Tığ İşi Oya Modeli

Evde herkes yapabilsin diye harika bir model olan kolay tığ işi oyasını sizinle paylaşıyoruz. Bir kaç dakikada modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Oya işlemek ya da havlu kenarlarına çeşitli tığ işi yapmak kadınların sevdiği aktivitelerden biridir. Ancak bu tarz aktiviteleri yerine getirmek kadınlar için önemli birer gelir haline de gelebiliyor. Yani hem sevdiği bir el işini yaparken de hem de para kazanmak kadınlara önemli olanaklar sunuyor. Tığ işleri ile kadınlar birçok farklı model seçeneğine sahiptir. Yazmaların kenarına işlenen oyalar farklı desenlerde işleniyor. Laleli model, karanfilli, papatyalı gibi çiçek modelleri oya modellerinde çok geniş yer tutuyor. Çeyizlerde ya da günlük kullanım için yazma kenarı işlemek can sıkıntısına da son derece iyi geliyor. Zamanı değerlendirmek adına bu tarz işleri yapmak güzel bir şeyler üretmek için de oldukça idealdir. 

Evde Yapılan Tığ Oyası

Oya İşlemek El Becerisi Gerektirir Mi?

Oya işlemek el becerisi gerektirdiği gibi zaman harcamayı da gerektirmektedir. Bazı kadınlar çok kolay şekilde bu tarz işlere adapte olup güzel oya modelleri işlerken bazıları zaman ayırarak zamanla daha güzel üretimler gerçekleştirebiliyor. Oya işlerken yapılabilecek çok güzel modeller olduğu söylenebilir. Direkt yazmanın kenarına da işlenen bu modeller bittikten sonra güzelce ütülenirse görselliği daha da iyi olacaktır. Oya ya da havlu kenarı işlemek için sınırsız model seçeneği olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Böylece herhangi bir modelde takılıp kalmak zorunda değilsiniz. Modelleri inceleyip işleme prensiplerini öğrendikten sonra istediğiniz yazmanın kenarı için işe başlayabilirsiniz.

Evde Yapılan Tığ İşi Yazma Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.