Kolay Hobiler

Evleneceklere Serum Halkadan Tığ İşi Yazma Oyası Modeli

21 Mayıs 2019
Evleneceklere Serum Halkadan Tığ İşi Yazma Oyası Modeli

Evlenecek olanların çeyiz bohçalarına koymaları için yapılacak olan yazma kenarı için serum halkadan yapılan tığ işi oya modeli detaylı anlatım.

Her kültüre ve yöreye göre farklılaşan tığ oyaları, Anadolu’nun her köşesinde halen varlığını korumaktadır. Karadeniz bölgesinde farklı biçimlerde ortaya çıkan tığ işi bu oyalar diğer bölgelerde biraz daha farklılaşmaktadır. Karadeniz Bölgesinde daha canlı renklerin hâkim olduğu yazma modelleri göze çarparken, Akdeniz bölgesinde daha mavi tonlarının hâkim olduğu yazma modelleri ilgi çekmektedir. 

Bu yazma modelleri ister genç kızların çeyizlerinde kullanmak için ister yeni gelinlerin kullanması için yapılabilir. Yazma kenarlarını kendi bölgenize ve kültürünüze uygun renkler seçerek yazma oyaları ile süsleyebilirsiniz. Kültürümüzün her anında yer alan yazma oyalarını yapmak için videomuzu izleyebilirsiniz. Kendi yörenize uygun olarak, seçtiğiniz modele uygun renkleri satın alarak kendi kültürünüzü yansıtabilirsiniz. 

Videoda gösterilen modellere ilaveten kendi zevkinize göre boncuk ve pul gibi farklı ve modeli ortaya çıkaracak aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Başlangıçtan bitimine kadar yazma kenarlarını oluştururken izleyeceğiniz videodaki örneklerden destek alabilirsiniz. Uygulayacağınız model için videonun içeriğinde kendi kültürünüze ait bir model bulacağınıza ve keyifle yazma kenarlarınızı süsleyeceğinize emin olabilirsiniz.

Serum halkadan yazma oyası

Ayrıca kendi kültürünüze uygun olan bir model ve renk seçerek komşunuza, arkadaşınıza, kızınıza ya da gelininizin sevdiği bir renk seçerek yazma kenarlarına bir tülbent oyası hazırlayarak hediye edebilir, onları mutlu edebilirsiniz. 

Serum Halkadan Tığ İşi Yazma Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.