Kolay Hobiler

Farkım Olsun Diyenlere Tığ İşi Su Damlası Oya Modeli

17 Haziran 2019
Farkım Olsun Diyenlere Tığ İşi Su Damlası Oya Modeli

Yaptığım tığ işi oyasında farklım olsun diyenler için su damlası oya modeli. Yazmalarınızın kenarında çok zarif görünecek olan bu tığ oyasını hemen öğrenebilirsiniz.

Tığ işi çeşitli alanlarda kullanılır ve oldukça zevkli bir iştir. Tığ ile işleme yaparak hem kafanızı dağıtabilir hem de eşsiz güzellikte ürünler elde edebilirsiniz. Tığ ile işleme yapmak için öncelikle ne örmek istediğinize karar vermelisiniz. Öreceğiniz ürüne göre farklı numaralarda tığ almalısınız. Dantel, etamin, seccade ve nevresim işçiliği için ince numaralı tığa ihtiyaç duyarken lif, şapka, patik ve aksesuar için kalın numaralı tığ kullanmalısınız. Fular için de kalın numaralı tığ kullanmanızda fayda var fakat tercihe göre ince tığ da kullanılabilir. 

Tığ İşleme Nasıl Yapılır? 

Tığ ile örgü yapmak için öncelikle temelini öğrenmeniz gerekir. Nasıl ilmek atılır, nasıl dikiş atılır, nasıl örgü sonlandırılır gibi detayları da bilmeniz lazım. Eğer bu detaylı bilmiyorsanız çeşitli motif kitaplarından veya internet sitelerinden öğrenebilirsiniz. Motif kitaplarında birbirinden güzel çeyizlik yazmalar ve şal modelleri de mevcuttur. 

Su Damlası Oya Modeli

Eğer tığ örgü alanında acemiyseniz mutlaka bir kılavuz edinmelisiniz. Yaptığınız ürünleri boncuk, kurdele ve simli ip ile daha süslü hâle getirebilirsiniz. Tığ ile ördüğünüz ürünleri ister evinizde kullanıp, ister hediye gönderip isterseniz satışa sunarak para kazanabilirsiniz. Günümüzde doğallığa önem veren o kadar çok insan vardır ki el emeği ile yaptığınız tığ oyalarını birçok kişi satın almak isteyecektir. Ben beceremem demeyin, ördükçe eliniz alışkanlık kazanacaktır ve her geçen gün daha da güzel ürünleri göreceksiniz. 

Su Damlası Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.