Kolay Hobiler

Farklı ve Muhteşem İğne Oyası Üç Boyutlu Çiçek Anlatımı

3 Eylül 2019
Farklı ve Muhteşem İğne Oyası Üç Boyutlu Çiçek Anlatımı

İğne oyası üç boyutlu çiçekler son zamanlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Bilmeyenler için üç boyutlu çiçek oyasının videolu anlatımı burada!

İğne Oyası Nasıl Yapılır

Günümüzde hala ilginin devam ettiği iğne oyası modelleri her kadının yapabileceği oya örneklerinin ortaya çıkmasını sağlar. Kibar görünümü ve zahmetli hazırlama aşaması nedeni ile her daim beğenilen oya modelleri arasında zirvededir. Her yaştan kadın rahatlıkla bu modelleri kullanabilir. Bu nedenle oldukça geniş bir beğeni kitlesi bulunmaktadır. Eğer örgü örmeye merakınız varsa zaman kaybetmeden iğne oyası modellerini inceleyebilir ve öğrenmeye bu işten başlayabilirsiniz. Tamamen Türk kültürünü yansıtan iğne oyası modelleri tamamen özgün olarak oluşturulduğundan dolayı ayrı bir değere sahiptir. Elden ele değişerek günümüze ulaşan iğne oyasını yapmak zahmetli olsa da her kadın yapmayı sever ve sabırla bu oyaları hazırlar.

Üç boyutlu çiçek iğne oyası modeli

Her Biri İnce İşçilik İsteyen İğne Oyaları

İğne oyası yapmaya karar verdiyseniz ilk olarak malzemeleri tamamlamak ile işe başlayabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken şey örgünün eğer uzun ömürlü olmasını istiyorsanız kısa zamanda iplerin kopmaması için kaliteli ürünlerden tercih etmelisiniz. Kaliteli ip kullanarak bu örgülerin oldukça uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.  Oldukça pratik bir yapım aşamasına sahip olan iğne oyaları ilk başta zor gelse de zamanla eliniz alıştıkça basite inecektir. İlk etap için fazla zorlanmadan yazma kenarları yaparak elinizi alıştırabilirsiniz. İlerledikten sonra da havlu kenarları veya danteller gibi büyük parçalara geçerek örgü alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. Örgü sanatını bir kere öğrenerek uzun yıllar bu sanata sahip çıkabilirsiniz.

Üç Boyutlu Çiçek Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.