Kolay Hobiler

Fındık Bahçesi Örgü Yelek Şal ve Bebek Battaniye Modeli

13 Mayıs 2019
Fındık Bahçesi Örgü Yelek Şal ve Bebek Battaniye Modeli

Örgü yelek, şal ve bebek battaniyelerine uygun fındık bahçesi modelini sizlerde öğrenin. Dakikalar içerisinde videoyu izleyerek modeli çıkarabilirsiniz.

Örgü, el sanatları içerisinde yer alan ve Türk kültüründe çok büyük bir öneme sahip olan el işleridir. Süslemek ve süslenmek için yapılan bir el sanatı olan örgü günümüzde kadınların vakit geçirmek, çeyiz hazırlıkları ya da ek gelir elde etmek için çeşitli araçlar kullanarak ilgilendikleri uğraşlardır. Örgüler ile birbirinden farklı ve şık motifler, desenler ve modeller yapılarak çok şık objeler elde etmek mümkündür. Büyük bir el emeği verilerek yapılan örgüler günümüzde farklı ve modern örgü modelleri ile değişkenlik göstermektedir. Aile büyüklerimizin ya da genç kızlarımız çeyizlerini renklendirmek ve çeşitlendirmek adına birbirinden farklı renk ve modellerden oluşan örgüler hazırlarlar. Bu farklı örgü modelleri ile şal, yelek, kese, sabunluk, hırka gibi pek çok şey yapılabilmektedir. Uzun uğraşlar sonucu elde edilen örgü modellerinin muhteşemliği kişilerin yorgunluğu unutturarak adeta bir zevke dönüştürür. Bu yazımızda sizlere çeyiz hazırlıklarınız ya da ek gelirinizi fayda sağlayabilecek bir örgü modeli anlatacağız. Siz de bu oldukça kolay örgü modelinin yapılışını izleyerek torunlarınıza, çocuklarınıza ya da gelinlerinize birbirinden renkli örgü işleri yapabilirsiniz.

Fındık bahçesi örgü modeli

Favori örgüleriniz olarak gönlünüzde taht kuracak olan bu örgü modelini eş, dost, akraba gibi tüm tanıdıklarınıza övgü ile anlatacağınızdan eminiz. Hadi el emeği göz nuru ürünler ortaya koymak için yeni modelimizin yapılışını izleyin ve zevkinize en uygun iplikler ile örmeye başlayın.

Fındık Bahçesi Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.