Kolay Hobiler

Gelin Başı Tığ İşi Oya Modeli Çok Sipariş Alıyor

23 Ağustos 2019
Gelin Başı Tığ İşi Oya Modeli Çok Sipariş Alıyor

Tığ işi ile yapılan gelin başı oyası modeli çok sipariş alan tığ oyalarından birisidir. Oyacı kadınlar bu modeli sıklıkla yapıyor.

Tığ işi ile örülen örgü ürünleri sektörün önde gelen urun grupları arasında yer alır. Çeyizlik eşya satan mağaza tığ işi örgüler ile tıka basa doludur. Tığ ile örgü örmek bir sanattır. Örgü örmeyi bilmeyen insanlar tığ ile Örgü öremezler.  Örgü kesinde kendini geliştirdikten sonra tığ ile Örgü örmeleri mümkün olur. Tığ oyaları beceri isteyen bir iştir ve bunun karşılığında örülen tığ modelleri mükemmel bir görünüme sahip olur. Bu kadar özen isteyen ürünler gösteriş konusunda da oldukça başarılıdır. Hemen hemen her köşeyi süsleyen tığ örgüleri çeyizlerde de büyük bir yer kaplar. 

Gelin Başı Tığ Oyası Yapılışı

Tığ İle Örülen Modern Sanat Örnekleri

Tığ işi ile örülen örgülerin başında yazma oyaları ve havlu kenarları gelir. En eski örgü alışkanlıklarından olan yazma oyaları her yazmaya özel renk tonlarından seçilen iplikler ile örülür.  Çeyizlerin baş tacı yazmalar hediye amacı ile tercih edilen örgü ürünleridir. Havlu kenarları ve havlu üzerine yapılan işlemeler de tığ örgüleri arasında oldukça popülerdir. Her havlu için farklı tasarlanan örgü modelleri kenarlarına dikildiğinde ortaya sıfır kalite havlu modelleri çıkar.  Geçimini örgü üzerinden sağlayan kadınlar genç kızların çeyizlerine yaptıkları havlu kenarları ve oya işleri ile gelir elde ederler. Sipariş üzerine hazırlanan oya işleri her daim kadınlar arasında bir tutkudur. Geçmişten gelen tıp örgü işleri gelecek nesile de aynı başarıyla aktarılan eş işi alanları arasında yer alır.

Gelin Başı Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.