Kolay Hobiler

Gelin Bohçaları İçin Muhteşem Tığ İşi Yeni Oya Modeli

16 Haziran 2019
Gelin Bohçaları İçin Muhteşem Tığ İşi Yeni Oya Modeli

Gelin bohçalarına koyulan işleri süslemek için yeni tığ işi oya modeli. Bu oya modelini başörtüsü kenarlarında ve havlularda kullanabilirsiniz.

Tığ işi çok avantajlı ve zevkli bir el işidir. Tığ ile dantel yapabilir, lif örebilir, yelek görebilir ve pek çok aksesuar işleyebilir. Tığ, uzun ve tokmaklı bir el işi aracıdır. Birbirinden farklı çeşitleri ve renkleri bulunmaktadır. Yapacağınız örgüye göre göre tığ modelini seçebilirsiniz. Örneğin dantel işlemelerinde ince tığ kullanılırken lif, yelek ve diğer türlü işlemeler için ise kalın tığ kullanılır. Tığ oyaları günümüzde hâlâ birçok insanın geçim kaynağı olurken gösterisini ve modasını da hiç kaybetmiyor. 

Gelin Bohçası Oyası

Tığ İle Neler Yapılabilir? 

Tığ ile çok şey yapılabilir. Yazmalar tığla yapılan en güzel ürünlerdir. Bayanların taktığı birbirinden güzel eşarplar tığ ile işleniyor ve daha da güzel hâle getiriliyor. Şallarda tığ ile yapılan ürünler arasında yer alır. Sevdiğiniz herhangi bir renk ip alarak el yapımı şal yapabilirsiniz. Boncuk gibi aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. 

Şapka da tığ ile yapılan işlemeler arasında yer alır. Özellikle birçok kişi çocuğuna ya da torununa bebek şapkası örüyor. Tığ ile yapılacak daha bir sürü ürün vardır. Tığ işlemesinin avantajı tamamen sizin elinizden çıkmasıdır. Dışarıdan hazır ürünler almaktansa istediğiniz ürünü kendiniz yapabilirsiniz. Tabi bunun için biraz el becerinizin olması gerek. El beceriniz varsa tığ ile yapamayacağınız hiçbir şey yok. İnternetten veya motif kitaplarından tığ ile yapılacak diğer ürünleri görüp dilediğiniz renk ve desenlerde yapabilirsiniz. 

Gelin Bohçası Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.