Kolay Hobiler

Gelin Kız Bayan Yelek ve Şallar İçin İnciler Örgü Modeli

5 Şubat 2019
Gelin Kız Bayan Yelek ve Şallar İçin İnciler Örgü Modeli

İnciler örgü modeli gelin kız yelekleri, bayan yelekleri ve şal gibi örgülerde hem kalın hemde ince iple çok güzel duran bir örgü modelidir.

Merhaba sevgili hanımlar, bugünkü anlatımlı örgü modelimiz gelin kız yelekleri ve şallarda kullanılan inciler örgü modelidir. Anlatımı Gönül hanıma olan örgü modeli yelek, şal gibi örgülerde kullanılar isteyenin kalın isteyenin ise ince iple örebileceği bir örgü modelidir. İnciler örgü modeli ile kış aylarında kullanacağınız bir örgü yelek yapabilirsiniz. Üstünüze alacağınız şık bir şal örebilirsiniz. Örgü modelinin anlatımı 12 dakika sürüyor. Bu da demek oluyor ki bu süre içerisinde örgü motiflerini öğrenmek mümkün.

İnciler Örgü Yelek Modeli

İnciler örgü modelinin motifleri 5 ilmek ve 4 sıradan oluşuyor. Videoda örneğin anlatımı 3 motif çıkarılmıştır. 3 motif için 15 ilmek + 2 kenar ilmek ve 1 tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 19 ilmek gerekiyor. Şişe 19 ilmekleri atarak birinci sırayı ördükten sonra ikinci sıra gidiliyor. Ters ve düz örgü kullanılarak inciler örgü modelinin motifleri tamamlanıyor. Tüm ayrıntıları aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenin.

İnciler Örgü Yelek Modeli Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.