Kolay Hobiler

Gelin Kızım Tığ İşi Oya Modeli İzlemeyen Pişman Olur

29 Eylül 2019
Gelin Kızım Tığ İşi Oya Modeli İzlemeyen Pişman Olur

İzleyip öğrenmeyenin pişman olacağı tığ işi gelin kızım oyası. Anlatımlı videoda oya hakkında tüm ayrıntılar gösteriliyor.

Tığ İşleri Sanal Âlemde

Tığ işi; tığ ve iple yapılan işlerin genel adıdır. Tığ işinde ilk önce zincir çekmekle başlanılır. Özellikle çeyiz yapımında daha çok kullanılır. İlk önce hobi olarak başlanan tığ işleri gündemde her zaman olduğu ve dikkat çektiği için artık sanal âlemde yerini satılık tığ işleri olarak almaktadır. Örgü battaniyeleri, yazma oyaları, eldiven, yelek, bebek kıyafetleri, puf, örgü kilim, örgü saklama kutuları, patikler ki hepsi şık ve değişiktir. Bebek battaniyeler, tığ oyaları, kazak, bebek yelekleri, vitrin örtüsü, panolar örülüp çerçeve yaptırınca daha da güzel ve kalıcı oluyor. Bereleratkılar, örgü kilim, şal, şapka, tutaç, yatak örtüsü, lif, havlu kenarları, buzdolabı örtüsü, fırın örtüsü, masa örtüsü gibi birçok yerde tığ işleri ile karşılaşmak mümkündür. Bu yapılanları sanal ortamında anlatımlı videolar ile satışa sunulmaktadır. Bu imkân sayesinde  bayanlara ek gelir imkânını olmaktadır. Böylece tığ işini bilmeyenlerde kolaylık ulaşıp beğendikleri modellerin yapımı için sipariş vermekteler.

Gelin Kızım Tığ İşi Oya Yapılışı

 Tığ Tekniği Kolaydır

Tığ ile yapılan işlerin yapımı diğer işlere göre daha kolay olmaktadırKolay olduğu kadar yanınızda bir yere gittiğinizde size yük olmayacağı için taşıması da kolaydır. En güzel yanı ise daha çabuk bitmesidir. Tığ ile örmesi ise çok kolaydır. Aynı zamanda hızla başladığını işin bitmesi de ayrı bir mutluluktur. Tığ işleri hanımlar tarafından zevkle yapılırken göz doldurucu da olmaktadır. Boş zamanları değerlendirirken ortaya da yeni ve kullanacağı bir şeyler çıkması ayrı bir keyiftir.

Gelin Kızım Tığ İşi Oya Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.