Kolay Hobiler

Gelinlerin Sevdiği Tığ İşi Çiçek Sepeti Oyası Yapılışı

10 Ağustos 2019
Gelinlerin Sevdiği Tığ İşi Çiçek Sepeti Oyası Yapılışı

Gelinlerin başörtülerinde çok sevdiği tığ işi ile yapılan çiçek sepeti oyası. Sizde gelinlerinize şık başörtüleri yapmak ister misiniz?

Kadınların severek yaptığı elişi çeşitlerinin en üst sırasında tığ işi yer alır. Tığ işi örnekler, her geçen gün daha fazla artıyor. Çalışkan kadınlar tüm boş vakitlerini elişi yaparak değerlendiriyor. Günlük ev işlerinin bitmesinin ardından bir fincan çay ya da kahve eşliğinde ipini ve tığını eline alan kadınlar, gün boyu belirli aralıklarla bu molayı tekrarlarlar. Bu sayede hem elişi modeli hızlı bir şekilde tamamlanır hem de kadınların moral ve motivasyonu artar. Pazardan çok cüzi bir rakama satın alınan tülbentler aracılığı ile aynı zamanda genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen çeyizlik yazmalar işlerler. Çeyizlik yazmalar, oldukça gösterişli ve şaşaalı örneklere sahiptir. Bu yüzden kadınların elişi yaparak para kazanma ihtimalleri de her daim bulunur.

Çiçek Sepeti Oyası

Tığ İşi Oyalar Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tığ işi bir modele başlamaya karar vermeniz halinde birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle elinizi çok sıkı tutarsanız yani başlangıç zincirlerini ve ilmekleri tığ üzerinde çok sıkı bir şekilde işlerseniz, ördüğünüz model istediğiniz gibi olmaz. Eli sıkı olan bir kişi istediği sonuca ulaşamaz ve hayal kırıklığı yaşarsınız. Çünkü ördüğünüz ya da işlediğiniz örnek iplerin çok sıkışık olası nedeni ile büzülüp katlanır. Aynı şekilde eliniz çok bol yani gevşek bırakırsanız da bu kez el işiniz potlaşır ve kıvrımlı bir şekil alır. Bu iki noktaya dikkat ederek harika tığ oyaları işleyebilirsiniz.

Çiçek Sepeti Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.