Kolay Hobiler

Gelmiş Geçmiş En Havalı Tığ İşi Oya Modeli Anlatımı

23 Mart 2020
Gelmiş Geçmiş En Havalı Tığ İşi Oya Modeli Anlatımı

Harika bir tığ işi oya modeli ile karşınızdayız, bu oya modelinin yapılışı oldukça basit ve kullanışlı kesinlikle yapımını izlemenizi tavsiye ederim…

Gösterişli ve bir o kadar da zarif duran tığ oyası modelleri evlerde kadınlar tarafından en çok yapılan el emeği işler arasında yer alır. Özellikle de kadınlar tarafından boş zamanları değerlendirmek amacıyla da tercih edilir. Yapımı kolay olması nedeniyle de evlerin içinde kullanılır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olmasına rağmen hala dikkat çeken eşyalardır. Özellikle de evlenecek olan genç kızların çeyiz sandıklarında mutlaka bulunması gereken oyalardır. Tığ yardımıyla örülen bu oya çeşidi istenilen her alanda yer alır. Her kadının yapabileceği bir iş olup aynı zamanda da keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir hobidir. Satın alınan ürünlere göre kendi ellerinizle yaptığınız işler daha kullanışlı olur.

Yeni Şahane Tığ Oyası Yapılışı

Hamarat kadınların ellerinden çıkan tığ işleri hala günümüzde evlerin büyük bir bölümünde karşımıza çıkar. Görüntü açısından da oldukça şık ve zarif durduğu için vazgeçilmeyen göz nuru işlerin başında gelir. En çok yapılan modeller arasında, masa örtüleri, peçete takımları, vitrin örtüleri, havlu kenarları gibi birbirinden farklı işler yer alır. Özellikle de turizm merkezlerinde hediyelik eşya satışı yapılan dükkânlarda birbirinden şık ürünler bulunarak alıcısının beğenisine sunulur. Her zaman ilgi gören bu el emeği işler sayesinde gelir elde etmek te mümkündür. Günümüzde kadınların büyük bir bölümünü de bu el becerilerini kullanıp kazanç sağlamaya devam eder.

Yeni Şahane Tığ Oyası YapılışıETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.