Kolay Hobiler

Geniş Fıstıklı Tığ İşi Oya Böylesi Güzellik Herkese Lazım

27 Eylül 2019
Geniş Fıstıklı Tığ İşi Oya Böylesi Güzellik Herkese Lazım

Geniş fıstıklı tığ işi oya modelini kenar oyası olarak kullanırsanız kendini oldukça güzel gösterecek. Haydi şimdi modeli öğrenmeye!

Tığ işleri hanımların en çok sevdiği el uğraşlarındandır. Özel kursları bile bulunur. Tığ oyaları kurslarına katılarak tığ işi yapma ile ilgili istediğiniz her türlü bilgiyi edinebilirsiniz. Bu kurslar tığ örgülerinin her türlü inceliğini öğrenme fırsatı sunar. Birçok yapım ve tekniğini kolaylıkla öğrenmeniz içi size yardımcı olur.

Birçok çeşit ve modele sahip olan tığ oyalarıyla hemen hemen her şeyi yapmak mümkündür. Yazma, tülbent oyaları, havlu kenarları gibi birçok el işi yapmak mümkündür. Hatta yaz aylarında kullanılacak ince ipler ve tığ yardımıyla çeşit çeşit şallar da yapmak mümkündür. Tığ oyaları hemen hemen her alanda kullanılır. Çeyizlerin vazgeçilmez bir parçası olan el işlerinin büyük bir kısmı tığ oyaları teknikleriyle yapılır. Her türlü zevke hitap eden oyaları, havlu kenarlarını sevmeyen yoktur. Her evde çok beğenilen el işlerindendir. Önceki senelerde vitrin takımları bile yapılan örgüler içerisine de uzun uğraşlar, el emekleri, göz nuru bulundurur.

Geniş Fıstıklı Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Günümüzde kıyafetlerde bile esintileri bulunan tığ örgülerinin birçok kullanım alanı oluşmuştur. Her devirde bulunan tığ oyaları kimi zaman çok popüler olmuş kimi zaman da zirvelerden düşse de hiçbir zaman silinmemiştir. Kullanım alanlarında değişiklikler yaşamış ama hayatın içinde her zaman var olmuştur. Son zamanlar da ise ev tekstili ürünlerinde ve çeşitli dekorasyon objelerinde karşımıza çıkmaktadır.

Geniş Fıstıklı Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.