Kolay Hobiler

Gizem Hanımın Oldukça Modern Tam 40 Tane Tığ İşi Oya Modeli

24 Temmuz 2020
Gizem Hanımın Oldukça Modern Tam 40 Tane Tığ İşi Oya Modeli

Görünce hayran kalacağınız Gizem hanım tarafından dikkatlice ve özenle hazırlanmış olan tam 40 tane tığ işi oya modelini sizler için derledik, bu tığ işi oya modelleri gerçekten harikalar yaratıyor diyebiliriz.

Her mevsim,  rahatlıkla görebileceğimiz el işi sanat grupları arasına tığ işi gelmektedir. Hemen hemen, herkesin severek takip ettiği sonsuz hayal dünyası ile beraber tığ işi sanatına birçok farklı özellikler kazandırıyor.  Çok geniş çaplı özellikte olan tığ işleri,  aynı zamanda modanın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Her yaş grubuna uygun,  el emekleri ile yapılmış modelleri çevremizde görebiliriz. Özellikle yaz aylarında,  farklı fikirlerin bir araya gelmesi ile tığ işleri ile yapılmıştır. Tığ işleri ile, etek uçlarına yapılan işlenen küpürler, bikiniler,  hasır çantalar tarzı gibi birçok fikirle karşımıza çıkmaktadır her daim.

Tığ İşinin Moda Açısından Önemi

Tığ işi ile yapılacak sonsuz fikirde el emekleri sanatları vardır. Yazma oyaları akla ilk gelen el emekleri sanat grupları arasında yer alır. Kızların, evlilik çağına geldiklerinde de yazmaları görebiliriz. Birçok farklı,  renkde yazmalar farklı motifler bir araya gelmesi ile çeyizlik yazmalar yerini almaktadır. Kızın çeyizinde,  aynı zamanda tığ işleri yapılmış ondan fazla çeşit vardır. Tülbentler, askılıklar üzerine yapılmış çeşitli aparatlar ve amugurubi gibi oyuncak tarzları,  yelekler ve benzeri birçok tığ işi sanatlarına görebiliriz.  Bunun haricinde, hayatımızın her adım noktasında da görebilmek mümkündür. Herkesin severek takip ettiği,  modanın kalbinde de yer aldığı için gelecek nesillerde de tığ işi sanatının örneklerini görebilmek mümkündür.  Bu sayede geçmişten günümüze, her daim var olan bu sanat gelecek nesillerde de varlığını gösterecektir.

Çok Kolay Tığ İşi Oya Modelleri

Modern Tığ İşi Oya Modeli YapılışıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.