Kolay Hobiler

Gönül Bağları Örgü Modeli Kadın ve Bebek Örgüleri

19 Ekim 2019
Gönül Bağları Örgü Modeli Kadın ve Bebek Örgüleri

Örgü – Çok yeni ve sadece burada olan bu örnek bayan yelekleri ve bebek battaniyesi için ideal olmasına rağmen sayısız bir çok örgü çeşitlerindede kullanabilir.

Örgü Örme Teknikleri Nelerdir?

Örgü, insanın giyinme ihtiyacından dolayı ortaya çıkmış ve bu ihtiyacı karşılamak amacıyla belli teknikler üzerinden ilerleyerek yapılan el becerilerini kapsayan işlerdir. Örgü örmeye yeni başlayanlar başkalarının yardımına ihtiyaç duymaktadır. Bunun sebebi de teknikleri bilmemesinden kaynaklanmaktadır. Örgü örme becerisi, belirli teknikleri uygulayarak edinilebilmektedir. Örgü modelleri iki yöntemle oluşturulabilmektedir. Bunlar tığ ve şiş ile yapılabilmektedir. Şişle çorap, kazak, patik örülebildiği gibi, tığla bardak altlığı, seccade ya da yelek modelleri örülebilmektedir.

Gönül Bağları Örgü Modeli

Şiş Örgü Nasıl Yapılır?

Şiş ile örgü yapmak için öncelikle ilmek atmak gerekmektedir. Bu ilmekler ne çok sık ne de çok gevşek olmalıdır. İlmek atarken isterseniz şişlerin ikisini de kullanabilirsiniz. İpliği arkadan öne doğru gelecek şekilde ilmekler diğer şişe alınmalıdır. Daha sonra sıra bitiminden itibaren şiş çıkarılarak başa dönülür ve aynı şekilde devam edilir. Sadece bu teknikleri kullanarak birçok anlatımlı örgüler kolayca yapılabilmektedir.

Ters Örgü ve Düz Örgü Nedir?

Ters örgü ve düz örgü, ilk kez örgüye başlayanlar yapabileceği kolay örgü modelleridir. İlmek atma aşamasından sonra düz örgü ya da ters örgü yapabileceğiz aşamaya gelmişsiniz demektir. Örgü işlerinin temelini oluşturan bu örgü modelleri oldukça basittir. Düz örgü, yaparken ilk aldığınız ilmek şişe geçirilmez. Böylece çok daha düzgün bir örgü modeli çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde ters örgüde de ilmek alınmaması gereken bir yerden alınırsa, örgünün kötü görünmesine sebep olabilir.

Gönül Bağları Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.