Kolay Hobiler

Görenin Gözü Görmeyenin Aklı Kalacak Tığ İşi Oya Modeli

23 Ağustos 2019
Görenin Gözü Görmeyenin Aklı Kalacak Tığ İşi Oya Modeli

Görenlerin gözü görmeyenin aklı kalacak olan tığ işi oya modeli. Bu oya modelini mutlaka siz de görmelisiniz.

Tığ işleri uzun yıllardır büyüklerimizin ellerinden düşmeyen örgülerdir. Küçük yaşlarda başlayan örgü merakı hemen hemen her kadının ömrünün bir bölümünde örgü ile uğraşmasına vesile olur. Örgü ören kadınlar tığ ve ipin fazla yer kaplamalarının avantajını kullanarak gittikleri her yere bu örgüleri de yanlarında götürürler. Küçük çaplı bir tığ işi korkmuyorsa aynı gün içinde örgünün bitirildiği bile olur. 

Görenin Gözü Kalacak Tığ Oyası

Birbirinden Modern Tığ Örgüleri 

Tığ işi örgü modelleri her daim en şık ve modern duran örgülerdir. Ince işçilik gerektiren tığ işleri ile örülen ürünler evlerde bir numaralı dekorasyon öğesi olarak kabul görür. Danteller, sehpa takımları, fiskos örtüleri, vitrin takımları gibi her kadının bildiği modeller hemen hemen her evde gururlar sergilenir. Annelerin kızlarına ördükleri çeyizlerin başında da bu ürünler gelir. Her genç kız sandığından çıkardığı bu takımları evinin baş köşesinde misafirlerine sergiler.  Tığ Isı örgüler yıllardır saklanmasına rağmen modasını asla yitirmeyen ve her daim modern görünüme sahip olmayı başaran örgü modellerinin başında gelir. 

Ince Ince İşlenen Tığ Örgüleri 

Tığ örgülerinin her biri deyim yerindeyse birer sanat eseridir. Diğer örgü türleri ile kıyaslandığında oldukça titiz bir işçilik ve özen ister. Olmak ilmek hazırlanan tığ örgüleri kibar görünümleri ile de ilgi odağı olur. Birbirinden özenli örülen oya modelleri, havlu kenarları ve yazma kenarları her daim ilgi gören ve beğenilen tığ oyaları arasında yer alır. 

Görenin Gözü Kalan Tığ Oyaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.