Kolay Hobiler

Görenleri Şaşırtan Müthiş Bir Tığ İşi Oya Modeli

8 Ekim 2019
Görenleri Şaşırtan Müthiş Bir Tığ İşi Oya Modeli

Görenleri şaşırtan müthiş görünümlü tığ işi oya modeli. Sizde nasıl yapıldığını merak ediyorsanız videoyu izleyebilirsiniz.

Tığ ile en sık yapılan parçaların başında hiç şüphesiz ki tığ işi yazma kenarları gelmektedir. Yazma oyalarının geçmişi oldukça eskiye dayanır. Eski tığ oyalarına sürekli olarak yeni modeller, örneklere eklenerek devam etmektedir. Oyalar eskiden beri çeyiz sandıklarını süslediği gibi günümüzde hala önemini ve değerini korumaya devam etmektedir. Bazı tığ oyaları çıtı pıtı minik iken bazıları ise oldukça geniş, büyük ve gösterişlidir. Büyük ve gösterişli tığ oyaları daha çok beyaz veya krem namaz baş örtüleri için yapılmaktadır. Artık eskisi gibi yazmalara çok fazla büyük ve gösterişli oyalar yapılmamaktadır. 2019 sezonunda daha çıtı pıtı oya örnekleri dikkat çekmeye başlamış ve tercih edilmiştir.

Görenleri Şaşırtan Tığ İşi Oya Modeli

Pul ve Boncuk İle Yapılan Yazma Oyaları

Pul veya boncuk kullanılarak yapılan yazma kenarlarının mazisi eskiye dayansa da eski modellere yeni boncuklar, pullar ve örnekler eklenmiştir. Renkli pulların ve renkli inci boncukların kullanılarak yapıldığı yazma oyaları günümüzde tekrar tercih edilmeye ve hanımlar tarafından sıkça yapılmaya başlanmıştır. Tek renk yazmalar için tek renk boncuk ve iplik kullanılarak yapılan yazma oyaları olduğu gibi renkli yazmalar için renkli boncuk ve pulların kullanıldığı örneklerde bulunmaktadır. Seçeceğiniz oya örneğini, ipin renklerini, pulun veya boncukların renklerini yazmanın model ve rengine göre belirlerseniz bütünlük ve şıklığı yakalamış olursunuz. Çok sade bir yazmaya renkli boncuk ve ağır oyalar gitmeyeceği gibi çok renkli bir yazmaya da tek renk sade oya yakışmayacaktır.

Görenleri Şaşırtan Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.