Kolay Hobiler

Görmeyenin Pişman Olacağı Tığ İşi Gelin Çiçeği Oyası

6 Ağustos 2019
Görmeyenin Pişman Olacağı Tığ İşi Gelin Çiçeği Oyası

Görmeyen herkesin pişman olacağı tığ işi ile yapılmış olan gelin çiçeği oyası. Sizde dakikalar içerisinde modeli öğrenebilirsiniz.

Kadınlar boş zamanlarında el işi yapmayı çok sever. Ev işlerinde arta kalan zamanda çeşitli hobilerle ilgilenmeyi severler. El işleri ile ilgili olarak en çok tığ işi ile ilgileniyorlar. Evlerinde oturup tv karşısında örgü örüyorlar. Tığ işinin birçok modeli vardır. Bebek örgüleri, şal modelleri, tülbentler, yazmalar ve birçok modelde örgü çeşitleri örüyor. Özellikle son yıllarda örgüden yapılan oyuncak bebekler ve hayvan figürleri çok modadır.

Kadınlar Tığ İşinden Maddi Kazanç Sağlıyor

Kadınlar evlerinden el işi yaparak maddi kazanç sağlıyorlar. Bunların içinde en çok tığ işleri ilgi görüyor. Bir birinden güzel örgü modelleri, kadınların beğenisine sunuluyor. Kadınlar için birçok yardımlaşma kermesleri kuruluyor. Bu kermeslerde yaptıkları bu örgüleri satarak maddi kazanç sağlıyorlar. Hem kadınlar ürün sahibi oluyor, hem de kadınlar para kazanıyor.

Tığdan yapılan bebek oyuncakları kadınların en çok iyisini çeken örgü modelleridir. Özellikle günümüzde sağlıksız materyallerden yapılan oyuncaklar anneleri tedirgin ediyor. Bu yüzden en sağlıklı olan örgü oyuncaklar. Anneler bu oyuncakları bebekleri için alıyor. Tığ işi oyuncaklar oldukça sağlıklıdır. Bu yüzden bebekleriniz için temin edebilirsiniz.

Gelin Çiçeği Oyası

Gelenek ve göreneklerimiz arasında genç kızlara çeyiz hazırlamak vardır. Çeyizlerin vazgeçilmez parçası yazmalardır. Yazmalar Anadolu’da yaygın olarak kullanılıyor. Birçok kişi çeyiz için bu yazmalardan işliyor. Bilmeyenler ise bilen kişilerden satın alıyor. Oyalı yazmalar kadınların beğenerek kullandığı yazmalardır. Tığ İşleri her zaman kadınların en beğendiği örgü modelleridir.

Gelin Çiçeği Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hly dedi ki:

    cok guzeller yapanin ellerine saglik