Kolay Hobiler

Görümce Çatlatan Yeni Model Örgü Lif Yapılışı

17 Eylül 2019
Görümce Çatlatan Yeni Model Örgü Lif Yapılışı

Lif modelleri arasında öyle bir örgü modeli ekliyoruz ki görümceleri çatlatacak. Yeni tasarım olan bu lif yapılışını hemen sizde öğrenin!

Çeyizlerin Vazgeçilmezi Lifler

Çeyizlik sandıkların en vazgeçilmezleri arasında olan lifler   hem kolay yapılışları hem de kısa sürede bitirilmeleri nedeniyle örgü örmeyi seven her bayanın tercih sebebidir. Örgü yapmayı seven ancak sabırsız olup kısa sürede emeklerinin karşılığını görmek isteyenler için lif örmek en iyi tercihtir. Arkadaş grupları oluşturulup ya da eş dost bir araya gelerek herkesin birbirinden Lif örnekleri alıp sohbet eşliğinde dahi yapılabilecek kolaylıkta olması örgü örmeye yeni başlayanlar için de iyi bir seçenektir. Ancak her ne kadar kolay lif yapılışları olsa da zor olan örgü lif modelleri de vardır.

Görümce Çatlatan Lif Modeli Yapılışı

Lif Çeşitleri 

Birçok çeşidi bulunan liflerin yuvarlak, düz, kare, dikdörtgen olanları lif yapımında en çok tercih edilen şekilleridir. Önceki yıllarda genelde sade olup renk geçişleriyle görselleştirilmeye çalışılan lifler günümüzde modern örgü lif yapımlarıyla can bulmuş daha çok motif, çiçek gibi eklemelerle süslenmiştir. Teknolojinin de her şeyde olduğu gibi örgü örmeyi de kolaylaştırılması sayesinde insanlar birçok anlatımlı lifler, modellerine kolaylıkla ulaşabilmiştir. Geriye kalan ise sadece bir tığ ya da tercihinize göre şiş ve dilediğiniz renk de bir iptir. 

Her ne kadar lif yapımında şiş veya tığ kullanılsa da şişler artık eski modellerin yapımında kullanılmış ve günümüzde lif yapımındaki etkinliğini yok denecek kadar azaltmıştır. Lif yaparken tığ kullanmanız hem örgü yaparken işinizi kolaylaştıracak hem de yeni başlayanlar için daha rahat bir kullanım sağlayacaktır.

Görümce Çatlatan Lif Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.