Kolay Hobiler

Görümcenin Gözü Kaldı Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

20 Şubat 2020
Görümcenin Gözü Kaldı Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Görümcenin gözü kaldı tığ işi yazma oyası modelini öğrenmek isteyenleri şöyle alalım. Yazmalarınız artık bu model ile daha güzel olacak.

Günümüz trendi olan yazma modellerinde; görünümleriyle çok havalı, çok şık ve yapımlarıyla da çok kolay olan tığ işleri herkesin dikkatlerini çekmekte. Komşu veya gün oturmalarına gittiğinizde sizi gören herkesin konuşacağı tığ işi yazma modelleri, yapımlarıyla da çok kolaydır. Narin ve mükemmel görünüşe sahip bu yazma modelleri modern bir görüşe sahiptir.

Birazda bu modellerden söz edecek olursak şunları söyleyebiliriz ki;

Siyah yazmanın üzerine yeşil ile işlenmiş sade oyaların üzerine sarı, kırmızı veya mavi renklerle işlenmiş büyük bir çiçek motifi modeli, sarı tonlarında olan yazmaların kenarlarına beyaz ile işlenmiş oyaların içerisine inci yerleştirilme modelleri, boncuklu tığ oya modelleri, çiçekli oda modelleri, fıstıklı oyalar, yazma kenarlarına işlenmiş lale motifleri, çarkıfelek oyaları ve son olarak Hürrem sultan olarak adlandırılan tığ işi yazma oyalarıdır.

Lakin tığ işi başörtü ve yazmalarla sınırlı değildir. Dantel gibi motifler ile hırka, kazak, yatak örtüsü, masa örtüsü gibi işler yapılmaktadır. Son yıllarda kıyafetlerin üzerinde gördüğümüz dantel oyalarda günümüzde modadır.

Görümce Oyası

Görümcenin Gözü Kaldı Oyası

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.