Kolay Hobiler

Görüntüsü Çok Şık Yapılışı da Kolay İğne Oyası Modeli

6 Şubat 2020
Görüntüsü Çok Şık Yapılışı da Kolay İğne Oyası Modeli

Görüntüsü çok şık yapımı da kolay olan iğne oyası modeli. Acemiler bile bu iğne oyasını hemencecik öğrenebilecek.

Yazma Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Anneannelerimiz, babaannelerimiz, ninelerimiz, teyzelerimizi halalarımız başına örttükleri bu araca çok önem vermektedirler.  Yazmalarını şekilde şekle ve faklı formalara sokup kullanan Türk kadınları yazma oyaları ile bunlara ayrı bir güzellik katmaktadır. Oya modelleri arasında en çok sevilen ve tutunan yazma oyaları onlarca model seçeneği ile örgü dünyasının temelini oluşturuyor.  Bilmeyenin ve kullanmayanın bile ilk gördüğünde hayranlık duymasını sağlıyor.

Görüntüsü Çok Şık İğne Oyası Modeli

En çok Beğenilen Yazma Oyaları

İğne oyası modelleri arasında yer alan yazma oyaların en. Ok beğenilen ve terci edilen oya modelleri arasında yer alıyor. Bu modellerin en çok motifli çiçek çok tercih ediliyor.  Bunu nedeni ise motifli modelleri daha çabuk sürede kolay yapılmasından kaynaklıdır. Zamanı iyi değerlendirmek isteyen hanımlar ya da yeni başlayan hanımlar kolay oya modellerini tercih ederek, örgü örmeyi işini daha da eğlenceli hale getiriyorlar. 

Sizlerde dantel, yazma oyları iğne oyaları gibi birçok konuda en seçkin örnekleri bularak kendinize yeni işler uğraşlar yaratabilirsiniz. Örgü örme sanatına yeni başlayanlardansanız mutlaka bilen birisinden destek almanızda fayda vardır.  Türk toplumunu önemli bir parçası olan el sanatlarını nesilden nesle ulaştırmak istiyorsanız, örgü işlerine merak duymalı ve kendi el emeğini ile bir şeyler üretmelisiniz. Ördükçe kolaylaşacak ve zevk alacığınız örgü modelleri ne ve daha fazlasına İnternet platformları üzerinden bir tık ile ulaşabilirsiniz. 

Görüntüsü Çok Şık İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.