Kolay Hobiler

Görüntüsü ile Hayran Kalacağınız Tığ İşi Oya Modeli

11 Mart 2020
Görüntüsü ile Hayran Kalacağınız Tığ İşi Oya Modeli

Görüntüsüne hayran bırakan tığ işi oya modeli. Mavi yazmaya o kadar güzel yakışmış ki görünce hak vereceksiniz.

Tığ İşlerindeki Zariflik

Tığ işleri, geçmişten günümüze en çok yapılan el sanatlarımız arasındadır. Geleneksel el sanatlarımız içerisinde yeri ve önemi oldukça farklıdır. Çeyiz işlerinde, ev dekorasyonunu tamamlayan örtülerde kullanımı yaygıdır.

Tığ oyaları, hemen pek çok alanda yerini bulmuştur. Bu oyalar, yazmaları, havlu kenarlarını süsleyen şık tasarımlardır. Tığ işlerini yapmak, sanıldığının aksine oldukça kolaydır. Basit bir zincir çekme temeline dayanan el sanatı, emek ve sabırla çok şık tasarımları oluşturabilir. Bunun için anlatımlı çok sayıda görsel içerikli site ve dergi bulunur. Bu kaynaklardan yararlanmak, tığ işini ilerletmek isteyenler için önerilecektir. Tığlar ile birbirinden şık takılar ve kıyafetler yapılabilir. Tığ işleri ile yapılan yelekler hem zarif hem de çok şık duracaktır. Tığların farklı desenlerde yapılması, kişinin hayal dünyası ile yakından ilgilidir.

Şekline Hayran Bırakan Tığ İşi Oya Modeli

Tığ İle Boş Zamanları Değerlendirmek

Tığ ile havlu kenarları, yazmalar, yatak ve yastık örtüleri yapılabilir. Yazmaların uçlarında yapılan tığ işleri oldukça zarif duracaktır. Yapan kişiye mutluluk veren tığ işleri, aynı zamanda boş vakitleri değerlendirmek isteyenler için de farklı uğraşlar arasındadır. Tığ ile hediyelik tasarımlar da yapılmaktadır. Bu sayede hem şık hediyeler yaratılacak hem de alan kişiye mutluluk verecektir. Tığ ile yapılan el sanatları, ilerletildiği takdirde bütçeye de katkı sağlayabilir. Bu sayede, yapan kişi ek gelir temin edebilecektir. Yapılışı kolay olduğu kadar zevkli uğraşlar arasındadır.

Şekline Hayran Bırakan Tığ İşi Oya ModeliZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.