Kolay Hobiler

Görüpte Yapmayan Bin Pişman Sıralı Tığ İşi Oya

21 Temmuz 2019
Görüpte Yapmayan Bin Pişman Sıralı Tığ İşi Oya

Görüpte yapmayanların bin pişman oldukları sıralı tığ işi oya modeli. Kırmızı motifleri ile göz alıcı bir güzelliğe sahip.

Kadınlar için tığ ile el işi yapmak zevkli bir iştir. Boş zaman değerlendirmek ve günün yorgunluğumu atmak için, tığ yardımı ile çeşitli oyalar ve el işleri yaparlar. Yazma oyaları, havlu kenarları tığ işi patik ve dahasını yaparlar. Tığ ile oya yapmayı bilmiyorsanız çeşitli yerlerden öğrenebilirsiniz. Bilen biri öğretebilir. Ya da internet üzerinden yardım alarak öğrenebilirsiniz.

Bir havlunun kenarına yapılan tığ işi oyalar gayet hoş durmaktadır. Havlunun kenarına oyayı örüp daha sonra da dikmek zahmet gerektirse de kadınlar için zevkli bir iştir. Renk renk, çeşit çeşit havlu bulunmaktadır. Bu havluların karşılıklı iki kenarına tığ ile oya yaparak satabilir ya da çeyize koyabilirsiniz. Tığ ile havlu kenarı yapmak, sizin için eğlenceli bir aktivite olacaktır.

Tığ İle Yapılan Havlu Kenarları

Çeşit çeşit renklerde, uzunluklarda havlu modelleri bulunmaktadır. Bayanlar ise bu havluları öylece kullanmazlar. Onun yerine yaratıcılığını kullanıp, o havlunun iki ucuna havlu kenarı yaparlar. Aldıkları havlunun rengine ve modeline uygun renkte ipler ve tığ ile havlunun kenarına çiçekli, zikzaklı, kalpli, kuşlu, kelebekli çok sayıda model yapılabilir.

Sıralı Kırmızı Oyalı Tığ İşi

Yapılan havlu kenarları gündelik kullanımın yanı sıra, çeyize konulabilir ya da satılabilir. Kadınlar havlu kenarı yaptıktan sonra o havlu kenarını havluya dikerler. Çok sayıda havlu kenarı çeşidi vardır. Eğer ki tığ ile havlu kenarı yapmayı bilmiyorsanız internet üzerinden araştırma yaparak bilgi sahibi olabilir ve öğrenebilirsiniz.

Sıralı Kırmızı Oyalı Tığ İşi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.