Kolay Hobiler

Göz Alıcı İğne Oyası Modeli Renkli Ara Dağ Yapılışı

10 Ekim 2019
Göz Alıcı İğne Oyası Modeli Renkli Ara Dağ Yapılışı

Göz alıcı güzellikte olan iğne oyası modellerinde kullanılan renkli ara dağ yapılışı videolu anlatımıyla sizlerle.

İğne oyaları iğne ile ipin ilmek ilmek işlenerek örneklendirilmesidir. Namaz bezi ve yazma kenarlarının en gözde oya çeşitlerindendir. İğne oyası, el emeği göz nuru çok gözde bir el işi olarak hanımlar arasında yapılıp kullanılır, hediye edilir, çeyizlere konulur. Çeyizlerin bohça kenarları oyalanır mesela. Ya da gelin kaynamasın namaz bezi oyalar, kayınvalide iğne oyası havlu koyar bohçaya.

İğne oyaları renk renk ipler ile çiçekler, tomurcuklar halinde dokunur, bohçalara, yazmalara, fularlara, gelin evlerine, salon ve yatak odalarına, hatta bileklik, kolye ve gözlük askılarına bile oyalanır.

İğne oyası modelleri dallı güllü, çizgili, puanlı, asimetrik desenli ve düz renk yazmalara, renklerine uygun iplerle kombine edilerek, pullu ve boncuklu süsleme malzemeleri iğne ile birleştirilerek oyalanır. Gerçekten emek isteyen bir el işidir. Bu yüzden de iğne oyası işlemeler çok kıymetlidir.

Çeyizlerin olmazsa olmazı, mutlaka evlerimizde, çekmecelerimizde bulunması gerekendir. Hanımların özel davetlerde fular ya da başörtülerinde göze çarpmaktadır.

İğne Oyası Renkli Ara Dağ Yapılışı

Örneğin siyah düz bir başörtüsünü siyah pullar ve iğne oyası ile oyalayarak özel günlerde kullanabileceği hem çok şık bir şal, hem de başörtüsü olarak kullanılabilir. Bu tür el işlerinin çeşitli örneklerini açıklamalı web sitelerinden ve kitapçıklardan öğrenebilirsiniz. Her geçen gün modernleştirilerek çeşitleri çoğaltılmaktadır.

Siz de iğne oyasını seviyorsanız ve destek almak istiyorsanız web sitelerinden ve anlatımlı kitapçıklardan yapımını görebilir, yeni örnek ve modeller öğrenebilirsiniz

İğne Oyası Renkli Ara Dağ Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.