Kolay Hobiler

Göz Alıcı Renkli Zincirler Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

13 Şubat 2020
Göz Alıcı Renkli Zincirler Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

Göz alıcı güzellikte olan renkli zincirler örgü modeli ile kadın ve bebekler için yelekler, şallar ve hırkalar örebilirsiniz.

Örgü örmek özellikle kadınların uğraşı olmaktadır. Eğer el yeteneğiniz gelişmiş ise ya da doğuştan yetenekli iseniz örgü örmek sizin için hobi niteliğinde olmaktadır. Fakat el yeteneğiniz yok ise ya da gelişmemiş ise sizin için zor olabilmektedir. Lakin ilginiz var ise ya da öğrenmek istiyorsanız bunun için kurslara gidebilirsiniz ya da çevrenizde bu konuda yetenekli kişilerden öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden özellikle videolar yardımı ile birçok modeli öğrenebilirsiniz. Birçok ev kadını örgü örerek hem bir şey üretebilmekte hem de günün stresini atabilmektedir ve bazı kadınlar örgü örerek bu örgülerini satarak para kazanabilmektedir. Birçok farklı modeli ile iyi bir hobidir. Özellikle şiş yardımı ile yapılan örgüleri bazen tığ yardımı ile de yapabilirsiniz.

Renkli Zincirler Örgü Modeli Yapılışı

 Bazı Örgü Modelleri

 Farklı modeller ile size zengin bir yelpaze sunan örgü modelleri arasından birkaç tanesinden bahsedelim. Değişik renkler ve modeller size örgü örmek için istek uyandırmaktadır. Bebeklere hırka ve kazak örülebileceği gibi battaniye gibi şal gibi birçok kıyafet ve ev tekstili eşyası örülebilmektedir. Masa örtüsü, sehpa örtüsü hatta buzdolabı örtüsü bile örülebilmektedir. Fakat en çok hırka, yelek modelleri ve kazak örülmektedir. Düz örgü, ters örgü, haraşo örgü modeli en çok bilinen örgü modellerinden olmaktadır. Bunun yanı sıra nohut örgü modeli, hasır örgü modeli, buğday başağı, istiridye örgü modeli de bilinen modeller arasında bulunmaktadır. Yasemin örgü modeli, balıksırtı örgü modeli, zikzak örgü modeli gibi birçok farklı isimle anılan anlatımlı örgüler de bulunmaktadır.

Renkli Zincirler Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.