Kolay Hobiler

Gözlerinize İnanamayacaksınız Tığ İşi Dertli Tırtıl Oyası

8 Eylül 2019
Gözlerinize İnanamayacaksınız Tığ İşi Dertli Tırtıl Oyası

Tığ işi dertli tırtıl oyasını görenler gözlerine inanamıyor. Boncuklarla yapılan tırtıl oyası tüm yazmalarda güzel duruyor.

Tığ İşleri İle Şık Modeller

Tığ oyaları bizim geleneksel işlerimizden birisidir. Hepimizin annesi ve büyükleri bu işlerle uğraşmış bize de değerli hatıralar bırakmıştır. Hatta küçükken çoğumuz elimize tığ almış ve bir şeyler işlemişizdir. Çeyizimizde ve evimizde bu tür oyalar ve işlemeler bulunur. Bunların hepsi emek harcanmış çok değerli eşyalar arasındadır. Eğer boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmek için böyle bir şey yapmak isterseniz tığ oyası modelleri konusunda bir araştırma yapabilirsiniz. 

Havlu ve Yazma Kenarları

Tığ oyası en çok havlu kenarlarında ve yazma kenarlarında kullanılır. Ayrıca bunlarla işlenen kıyafetler de hazırlanabilir. Bu oyalar kişiye özeldir. Yani işlediğiniz bir oya sadece size özel olarak kullanılabilir. Bu yüzden sevdiklerinize güzel hediyeler de hazırlayabilirsiniz. Çünkü tığ oyası ile hazırlanan hediyeler orijinal ve özel hediyelerdir. 

Dertli Tırtıl Oyası Yapılışı

Model Çıkarmak Artık Daha Basit

İnternette tığ oyası ile pek çok açıklama ve model bulabilirsiniz. Ayrıntılı ve anlaşılabilir açıklamalardan yararlanarak daha önce hiç yapmamış olsanız bile tığ oyası yapabilirsiniz. Böylece kendiniz için bir kazanç kapısı da açabilirsiniz. Hem ev ekonomisine katkıda bulunabilir hem de özel hediyeler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca bu tür işlerin günlük stresinizi azaltacağı ve ortaya çıkan ürünleri gördükçe kendinizi daha iyi hissedeceğiniz de kesindir. Hem iyi vakit geçirmek hem de birbirinden güzel havlu kenarları, sehpa örtüleri ve özel ürünler ortaya çıkarmak için tığ oyası yapmayı tercih edebilirsiniz. Sonuçları sizi mutlu edecektir. 

Dertli Tırtıl Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.