Kolay Hobiler

Güller Yanyana Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı Çok Kaliteli

1 Ekim 2019
Güller Yanyana Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı Çok Kaliteli

Yanyana güllerden oluşan güllerden yapılan tığ işi oya modeli kaliteli tığ oyalarından bir tanesidir.

Tığ İşlerinde Şık Tasarımlar

Tığ işleri, en kolay ve keyifle yapılacak el sanatları arasındadır. Bu el işleri, en zarif tasarımlar arasındadır. Yaşam alanlarını güzelleştirmesi ve yapan kişiyi mutlu etmesi açısından tercih edilen işlerdendir.

Anlatımlı oya modelleri, çeşitli dergi ve sitelerde rahatlıkla bulunabilir. Zor gibi görünse de aslında son derece yapımı kolaydır. Tığ ile evlerde farklı tasarımlar yaratmak mümkündür. Evlerde perdelerden, masa ve sehpa örtülerine kadar çok farklı yerde kullanım alanı söz konusudur. Çeyiz işlerinde oyalarda, yazmalarda desen zenginliğini görmek mümkündür. Geleneksel el sanatlarının kuşaktan kuşağa aktarılması da ayrı bir önem taşımaktadır. Aile büyüklerinden genç kuşaklara, bu işler aktarılmaktadır. Ayrıca, açılan el sanatları kursları da bu konuda yardımcı olacaktır.

Güller Yanyana Tığ İşi Oya Yapılışı

Tığ Yaparak Boş Vakitlerin Değerlendirilmesi

Tülbent oyaları, her çeyizde bulunan kişisel eşyalar arasındadır. Desenleri, işlemeleri, yöreden yöreye farklılık gösterecektir. Tığ ile yapılan şallar da çok şık kıyafetler arasındadır. Hem zarif hem de çok güzel tasarımlar arasındadır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de el sanatlarına olan talep oldukça fazladır. El sanatlarının sunduğu kalite ve güzellik, makine işlerinden oldukça farklıdır. Tığ işlerinden hediyelik örtüler de yapılabilir. Bu tarz hediyelikler, alan kişiyi de oldukça mutlu edecektir. Boş vakitlerini değerlendirmek isteyenler için de tığ işleri ilk sırada yer almaktadır. Bu sayede hem keyifli hem de yararlı zamanlar geçirilmiş olacaktır.

Güller Yanyana Tığ İşi Oya Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. deniz dedi ki:

    eskişehirde deniz yazma igneli alcam