Kolay Hobiler

Günde Gördük Bayıldık Çok Seveceğiniz İğne Oyası Modeli

8 Ocak 2020
Günde Gördük Bayıldık Çok Seveceğiniz İğne Oyası Modeli

Hanımların günde gördükleri ve bayıldıkları anlatımını paylaştıkları çok seveceğiniz iğne oyası modelinin yapılışı burada!

Eskiden çeyizler için yapılan iğne oyaları artık kar amaçlı veya hobi olarak yapılmaya devam etmektedir. Örgü işinden sonra en popüler el işlerinden biri olmakla birlikte çeşitliliği sebebi ile en çok tercih edilen hobilerden biridir. İğne oyası 3 boyutlu dantellere verilen isimdir.

Aileden miras kalanlar dışında iğne oyaları için birçok kurs vardır. Profesyonel eğitimcilerde kısa süre içerisinde her çeşit iğne oyası şekillerini öğrenmek mümkün olmaktadır. Tek başına öğrenmesi zor olan bir meslek olan iğne oyası özellikle yazma ve havlularda kullanılır. Kısa bir eğitimden sonra öğretilenin aksine çeşitli şekillerde kendi özel modelleri oluşturmakta mümkün olmaktadır. Aynı zamanda kursa gidemeyenler için internet ortamında birçok anlatımlı iğne oyaları videoları vardır. Oradan da takip edilebilinir.

Çok Seveceğiniz İğne Oyası Modeli Yapılışı

Kullanılan yere göre farklı ebatlarda iğneler kullanılmalıdır. Kumaş, havlu, tülbent gibi malzemelerde delik olmaması için farklı boyutlarda iğneler kullanılmalıdır. Kişinin eline batmaması için özellikle havlu kenarları yapılırken daha dikkatli olunmalıdır. Bunun dışında, iğne yamuk veya kırık olmamalı, düğümler sıkı olmalı, sert ve sıkı yapılmalı aynı zamanda ip pürüzsüz olmalıdır. Aynı zamanda yapılan işi döndürerek yapmalı ve her tarafının eşit olmasına özen gösterilmelidir. İğne oyalarının farklı yerlerde satışı mümkün olmaktadır. Moda evlerinde, hediyelik eşyacılarda, aynı zamanda çeyiz ve turistik eşyalar satan yerlerde kolaylıkla satışı yapılmaktadır.

Çok Seveceğiniz İğne Oyası Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.