Kolay Hobiler

Güzeller Güzeli Diye Bilinen Tığ İşi Oya Modeli

7 Temmuz 2019
Güzeller Güzeli Diye Bilinen Tığ İşi Oya Modeli

Hanımlar daha önce pek karşılaşmadığınız, güzeller güzeli diye bilinen tığ işi oya modeli yapılışını öğrenip hemen yapmaya başlayabilirsin.

Dantel oyasının modası hiç bir zaman geçmez. Dantel örneğine uygun numarada bir tığınız ve bir de dantel ipiniz elinize aldıysanız, harika bir maceraya doğru ilk adımı atmış olursunuz. Tığ ile yapılan elişi modellerinde ayrı bir keyif bulunur. Çocukluğunuzda da mutlaka aile büyüklerinizin, komşu teyzelerin, ablalarınızın, vs. mutlaka kapı önlerinde sohbet ederken, evdeki boş zamanlarında veya komşular arasında yapılan 5 çayı ziyaretlerinde ellerinde tığ ve dantel ipleri ile birlikte, hem sohbet edip hem de elişi yaptıklarına şahit olmuşsunuzdur.

Tığ İşi Oya Modellerinden Hangileri Yapımı En Basit Olanlardır?

Tığ işi bir model başlamaya karar verdiyseniz ilk tavsiyemiz bir dantel takımına başlamanız olacaktır. Dantel oyaları, günümüzde mutlaka bir yerlerde karşımıza çıkan modellerdir. Dantel oya modelleri arasından seçeceğiniz en güzel tığ oyası bir yatak odası takımıdır. Hem yapımı çok keyiflidir, hem de işlediğiniz elişi modeli moral olarak da kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. En çok tercih edilen dantel oyası takımlarından her motifini tek tek işlediğiniz dantel yatak örtüsü hiç bir zaman popüler oluşunu kaybetmez. Odanızın havasını değiştirerek daha modern bir görünüm oluşturur. Tığ işi oyalar şiş ile örülen örgülerden bir tık daha keyiflidir. Ayrıca yapılan tüm elişi modelleri kadınlar için bir kazanç kaynağıdır. Her kadının bildiği elişi sayesinde günümüzde çok yüksek rakamlarda kazanç elde eden kadınlar var. El emeğinin önemi ve değeri bu kadar artmışken hadi siz de bir tığ ve bir ip ile işlemeye başlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.