Kolay Hobiler

Güzeller Güzeli Yarım Yelpaze Örgü Modeli Yapılışı

1 Ağustos 2019
Güzeller Güzeli Yarım Yelpaze Örgü Modeli Yapılışı

Güzeller güzeli olan ve tüm örgülere çok yakışan yarım yelpaze örgü modeli. Bebek örgüleri ve kadın örgülerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Örgü işlerinin üretimi ile her alanda bir şeyler yapılmaktadır. Ev tekstilinden çocuk ve bebek giysisine, yetişkin kışlıklarına ve hatta süs eşyalarına kadar ilham kaynağı olan örgü işleri, hanımlara terapi özelliğindedir. 

Giyimlerin de birçok alanında kendine yer bulmuş olan ve hala revaçta bulunan örme giysiler, kazak, yelek, hırka gibi ürünlerin yanında bluz örgü çeşitleriyle de günümüze damga vurmuştur. Ajorlu, file ya da çeşitli örnekleri bulunan bluzların, yaka ve kol kısmının bolluğu ve açıklığı kişinin tercihi ile belirlenir. Kayık yaka, V yaka, önden düğmeli ya da kapalı modellerde de örülerek, örneklerle şekiller verilebilir. A simetrik ölçülerde uzunlu kısalı etek uçlarıyla tarzınıza tarz katan bluzlarınıza dolaplarınızın başköşesinde yer açın.

Örgü Teknikleri İle Yelek Yapımı

Yelek modelleri ise ince, kalın ipten isteğe göre düz ya da örnekli örgülerle yapılarak giyilmeye hazır hale getirilir. Önden düğmeli ya da düğmesiz modellerde, çeşitli renk ve desenlerde yelek modellerine de rastlamak mümkündür.

Yarım Yelpaze Örgü Modeli

Şal modelleri tüm iplerden örülebilir ve yaz kış omzunuzda size eşlik edebilir. Daha çok yeleğin giyilemediği yerlerde şal yelek görevi de görebilir. Şal modellerine de bir göz atacak olursak ajurlusu, dallısı, pullusu, filesi, kısacası her şekilde kullanılabilen şallara gardolabınızda geniş bir yer açmanız öneriliyor. Zira çeşit çeşit şallar edinmek ve örmek bunu gerektirmektedir. Kadınlar için rengarenk şal modelleri bulunuyor.

Yarım Yelpaze Örgü Modeli Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.