Kolay Hobiler

Hafta İçi Yıldızları Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

21 Kasım 2019
Hafta İçi Yıldızları Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Hafta içi yıldızı tığ işi ile bu haftayı boş geçirmeyin. Hafta içi zaman geçirmek için yapabileceğiniz çok güzel bir oya modeli.

Kadınların gün içerinde en çok tercih ettiği ve kullandığı başörtü ve yazma oyaları oldukça şık ürünlerdir. Kenarlarında bulunan oya ve motif ürünleri ile oldukça öne çıkıyor. En sevilen ürünler oya modellerinde genellikle çiçek desenli, sevimli hayvan desenli, kare ve puantiye desenli gibi birçok desen bulunuyor.

Evimizde boş vakitlerinizi daha keyifli ve eğlenceli hale getirecek örgü ürünleri olan yazma kenarları yaparak ayrıca ev ekonomisine destek olabilirsiniz. Farklı tasarımları ve desenleri internet üzerinden izleyerek öğrenebilir ve yeni trend ipler alarak sizde şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Başörtü yazma modellerinde son yıllarda sıkça yapılan bir diğer model iğne oyası modelleridir. İnce bir işçilik isteyen ve çok temiz bir görüntüsü olan iğne oyası modelleri her yaştan kadının kullanabileceği bir modeldir.

En Sevilen Yazma Modelleri

Günlük yaşam stiline uygun modern parçalar olan yazmalar kadınların vazgeçilmez unsurudur. Yazma ve başörtü modellerinde vücudu rahatsız etmeyen kumaşlar, kaymayan pamuklu kumaşlar tercih ediliyor. Kıyafete uyumlu desenler renkli modeller altına yapılan ince uzun zincir modelleri, rengârenk çiçek desenleri ve parıltılı kumaşlar son dönemlerin vazgeçilmez yazma modellerine sahiptir. Geçmişte tek tarz modeller tercih edilsede günümüzde çok gelişmiş olarak görülen yazma ve başörtü modellerini oyaları internet ortamında bulunan anlatımlı video ve resimlerde görülüyor. Çeyizlik günlük kullanıma uygun şekilde tasarlanan yazma ipleri simli ip, kırçıllı ip ve boncuklu ip olarak karşımıza çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.