Kolay Hobiler

Haftanın Yıldızı V Yaka Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

25 Temmuz 2019
Haftanın Yıldızı V Yaka Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

Bu haftanın yıldızı olan örgü modeli v yaka örneği ile karşınızdayız. Bu model ile kadın ve çocuklar için örgüler örebilirsiniz.

Örgü örmenin insan ruh sağlığına iyi geldiği her şekilde kanıtlanmış bir durumdur. Bu tarz el işleri ile uğraşan kadınlar daha mutlu ve daha üretkendir. Örgü modelleri içerisinde zihni yormayacak ve kısa sürede üreyecek şekilde birçok model bulunuyor. Bu modeller içerisinde yapabileceğinize kanaat getirdiğiniz herhangi bir model varsa hangi boyutta olacağına göre ilmek atarak başlayabilirsiniz. Ancak mutlaka şiş numarasına ve ip kalınlığına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde örmek istediğiniz yelek ya da hırka olması gerekenden daha küçük veya olabilir. Örgü örmek kaideleri olan bir el işi de olsa en acemi insanların da örebileceği şekilde birçok model olduğu söylenebilir. 

V Yaka Örgü Bayan Yelek Modeli

Anlatımlı Örgülerden Yararlanabilirsiniz

Örgü örmeyi karmaşık bir iş gibi gören birçok kadın var. Ancak bu tamamen yanlış bir düşünce çünkü örgü örmeye karışık modellerden başlanmıyor. Basit modeller ile işin mantığını kavramanız gerekiyor. Sonrasında yavaş yavaş birçok farklı modeli de üretmeye başlayacaksınız. Haroşa en kolay örgü tekniğidir. Bu örgü tekniğinde ilmek her zaman aynı yönden alınır. Üremesi biraz zordur. Ancak ters ilmek bilmiyorsanız sadece bu basit tekniği kullanarak bile çok fazla model üretebilirsiniz. Son derece basittir ve herkes bu tekniği yapabilecek kapasitedir. Bebek yelekleri de bu model ile çok kolay bir şekilde yapılabilir. Örgü örmek için karmaşık model bilmenize gerek yok. İpiniz ve miliniz var ise hemen örmeye başlayabilirsiniz.

V Yaka Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.