Kolay Hobiler

Hamarat Gelin Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

15 Şubat 2020
Hamarat Gelin Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Hamarat gelinlerin yaptığı tığ işi oya modelinin yapılışı. Bir çok gelinin severek yaptığı tığ işi modellerinden birini yaptım. Hazırsanız yapmaya birlikte başlayalım.

Tülbent oyaları  kadınların evde boş zamanlarını değerlendirmek için yaptıkları el emeği işler arasında yer almaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelen en değerli eşyalar arasında istediğiniz modelleri seçerek başlayabilirsiniz. Özellikle de çeyiz sandıkların vazgeçilmezi olan bu ürünler, hala evlerde kullanılan ve yapılmaya devam edilen işlerdir.  Gittiğiniz her yerde yapabileceğiniz ve yaparken de büyük bir keyif alacağınız, göz nuru işlere başlamanın tam zamanıdır. Görüntü açısından da oldukça şık durduğu için tercih edilen ürünler arasındadır. Sizler de kendi ellerinizle yaptığınız modeli uzun yıllar kullanabilirsiniz. Geçmişten gelmesine rağmen, kendinden hiçbir şey kaybetmeden hala tercih edilmektedir 

Her Modaya Uygun Birbirinden Güzel Tığ Oyası Modelleri

Tamamen hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak istediğiniz her modeli öğrenip çıkartabilirsiniz. Evlerde en çok kullanılan ve yapılan işler arasında yazma oyaları, masa örtüsü modelleri, vitrin örtüsü modelleri, peçete takımı modelleri, lif modelleri gibi birbirinden farklı şık duran eşyalar yer almaktadır. Sevdiklerinize hediye etmek için başlayabilir ve onlarında kullanmalarına sebep olursunuz. Çocuklarınız için el emeği kıyafet yaparak başlayabilirsiniz. Günümüzde hala birçok kadın bu becerisini geliştirerek satıp kazanç elde etmektedir. Her kadının yapabileceği birbirinden değişik örnekler  bulup harika ürünler elde edebilirsiniz. Tığ işleri yaparak evinizin dekorasyonunda kullanarak dikkat çekebilirsiniz. İsterseniz sadece kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak için başlayabilir ya da gelir elde etmek için de yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.