Kolay Hobiler

Harika Bir Kırmızı Çiçekli İğne Oyası Modeli Anlatımı

1 Eylül 2019
Harika Bir Kırmızı Çiçekli İğne Oyası Modeli Anlatımı

Boru derdi olmadan yapılan harika bir kırmızı çiçekli iğne oyası modeli. Kırmızı çiçek motifinin nasıl yapıldığı ise çok kolay.

Yeni Model İğne Oyaları

İğne oyası modelleri arasında birçok farklı çeşitten söz etmek mümkündür. Her gün yeni bir motifin ortaya çıkartıldığı iğne oyaları günümüzde de giderek yaygınlaşan bir örgü çeşididir. İlk zamanlardan itibaren kadınların ilgisini çeken bu oyalar günümüzde birçok kadının evde yaptığı işler arasında yer alır. Zaman geçirme konusunda oldukça başarılı olan bu el işi modeli her kadının bir gün denemesi ve öğrenmesi gereken bir örgü işidir. Birçok farklı model ve motif öğrenilerek kolayca iğne oyası hazırlanabilir. Günlük kullanımdan ziyade daha çok özel günler için tercih edilen iğne oyaları hediyelik ürün gruplarında da ilk sırada yer alır. Örmesi oldukça zahmetli olan bu ürünler hediye edildiğinde de çok büyük bir değere sahip olur. Her daim hatırlanan örgü hediyeler büyük bir zevkle kullanılır ve evlerde sergilenir. 

Kırmızı Çiçekli İğne Oyası Yapılışı

Genç kızlara Çeyiz Hediyesi 

İğne oyaları, genç kızlara edilecek hediyelerin başında gelir. Annelerin daha kızları küçükken örmeye başladığı iğne oyaları kızları büyüdükten sonra sandıklardan çıkartılır ve çeyizlere girer. Birçok hanımını hediye olarak tercih ettiği iğne oyaları gelinler tarafından da oldukça büyük bir ilgi görür. Günümüzde birçok kadın iğne oyası yaparak para kazanmaktadır. Çeyizlik olarak satılan iğne oyaları birçok gelin çarşısında ön sıralarda yer alır. Yemenilerde ve havlu kenarlarında tercih edilen bu oyalar dönemin en önemli örgü işlerindendir.

Kırmızı Çiçekli İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.