Kolay Hobiler

Harika Bir Taktik Gömlek Düğmesi İle İğne Oyası Yapılışı

31 Mart 2020
Harika Bir Taktik Gömlek Düğmesi İle İğne Oyası Yapılışı

Gömlek düğmeleri kullanılarak yapılan iğne oyası modeli. Yazmalarınız ve tülbentleriniz düğmeli oya ile süslenecek.

İğne Oyası Nedir?

Çeyizlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan iğne oyası modelleri hem yapılış açısından hem de kullanım açısından son derece şık modellerdir. Genç kızların ilgi odağı haline gelen ve her geçen gün modası artan oyalar içerisinde iğne ile yapılan oyalar en başta yerini alıyor. Havlu kenarlarında, yazma kenarlarında ve özellikle de motif olarak bazı parçalarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Kullanımı ve temizliği daima kolay olan oyalar, yapılırken motifin zorluğuna göre zaman alıyor. El alışkanlığı kazandıktan sonra sizler de bu oyaları çok daha kolay bir şekilde ve zaman kaybetmeden yapabilirsiniz.

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Yazma oyaları olarak da bilinen iğne oyalarını yapmaya başlamadan önce motif örnekleri elde edilir. Elde edilen motifler, en dipten başlanarak çıkarılır. Zürafa olarak bilinen ilk adımlar atıldıktan sonra, üst katlar çıkarılmaya başlanır. İğne oranlarına ve kalınlıklarına göre ipler seçilir. Seçilen ipler, renk uyumu elde edilerek iğneye geçirilir. Sonrasında yeterli miktarda ip ayarlanır ve motifler sırayla yapmaya başlanır.

Gömlek Düğmelerinden Yapılan İğne Oyası

İğne Oyası Pratiklik Gerektirir

İğne oyaları yapılışları ister kâğıt üzerinden ister video aracılığıyla izlenerek de öğrenilebilir. Öğrendikten sonra, oyaları çok daha düzgün, kaliteli ve şık görünen bir hale getirebilmek için bol bol pratik yapmak gerekir. İğnelerin nasıl tutulacağını, ipin nasıl ve hangi oranlarla geçirileceğini öğrenerek işe koyulabilir ve sonrasında kullanmadığınız havlu ve yazmaları müsvedde olarak kullanabilirsiniz.

Gömlek Düğmelerinden Yapılan İğne OyasıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.