Kolay Hobiler

Harika Kiraz Gibi Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

26 Mart 2020
Harika Kiraz Gibi Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Misafirleri kıskandıran yapımı kolay kiraz tığ işi oya modelini yaptım. Bu renkleri seçtim çünkü en sevdiğim renkler bunlar.

El emekleri,  sanatları içerisinde tığ işi günümüzde çok önemli bir yere sahiptir.  El işleri ile yılın dört mevsiminde de hemen hemen her yerde görebilmek çok mümkündür. Tığ işleri ile birçok ürünleri çevremizde görüyoruz.  Kişilerin zamanlarını, harcayarak ortaya çok güzel el emekleri oluşturulmasına tığ işinin çok önemli bir payı vardır.  Tığ işleri, ile birbirinden güzel el emekleri ortaya çıkar.  En çok bilinen el emekleri,  arasında tığ oyaları akla gelmektedir.  Eşsiz ürünlerin arasında,  yer alarak herkesin gönlünde taht kurmuştur. Tığ işi sanatını isteyen herkes öğrenebilir.  Öğrenebilmek için ilk adım olarak zincir atılması gerekir. Sonraki süreçte,  devam eden adımlarla ortaya çok hoş motiflerin çıkmasına yardımcı olur.  Sınırsız hayal gücü ve emekle birleşen bu sanat ilerleyen tüm zamanlarda hayatımızın her anında olacaktır.

Tığ İşi İle Yapılan Güzellikler

Tığ işleri ile birçok model tarz ürünler vardır. Yaz ve kış aylarında giyilebilecek ürünleri ortaya çıkarılır.  Tığ işleri sayesinde, yelekler patikler yazmalar gibi ve benzeri birçok ürünler ortaya çıkmaktadır. Tığ işleri hayatımızın, her alanında yer aldığı için ilerleyen zaman içerisinde gelecek nesiller içinde önemi aynı kalacaktır.  Hemen hemen,  herkesin severek takip ettiği ve kendilerinin çabaları ile ortaya çıkarmış oldukları motifler hayatımızın her adım başı önüne de çıkmaktadır.  Bu durum aynı zamanda,  eşsiz güzellikteki ürünlerin bir arada olması ile sağlanmış olacaktır.ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.