Kolay Hobiler

Harika Teknik Çatalla Yapılan Muhteşem İğne Oyası Modeli

10 Nisan 2020
Harika Teknik Çatalla Yapılan Muhteşem İğne Oyası Modeli

Çelik çatal kullanılarak yapılan iğne oyası tekniği ve yapılışı hakkındaki tüm detayları. Hadi durma bu güzel oyayı yapmaya sende başla!

Geçmişten günümüze,  el işleri kadınların en çok zaman geçirdiği aktivitelerden biri olmuştur.  El emekleri sanat gruplarının, daha da güzelleştirilerek hayatımızın her alanında yer almasını sağlıyoruz. İğne oyaları sanatıyla birlikte moda dünyasında adeta vazgeçilmez sanat dalları arasında yer alıyor.  Bu sayede,  farklı dokunuşlar farklı tasarımlar farklı modellerin oluşturulmasında el işleri en başta gelmektedir. Bu süre içerisinde,  hemen hemen herkesin istemiş ve sevmiş olduğu renk ve modellere göre değişiklik gösterir. İstenilen modellerin,  oluşturulması tamamen kişilerin el becerilerine kalmış bir durumdur. Bu sanatı öğrenebilmek için, öncelikle iğnenin nasıl tutulması ve ip uzunluğunun nasıl iyi ayarlanıp öğrenilmesi gerekiyor. El işleri sanatını,  isteyen herkes öğrenebilir. Hatta bu sanatı öğreten ücretsiz kurs yerleri de buradan da faydalanılabilir. Aynı zamanda,  bu sanat dalı öğrenilerek de ortaya yeni ürünlerin çıkarılabilir. Bu durumla birlikte kişilerin,  psikolojik anlamda da kendilerine güvenmelerini sağlayarak hayata sağlam adımlarla ilerlemesinde olanak sağlar.  Oya örnekleri arasında,  farklı farklı şekillerde görebiliriz.  Örnek olarak çiçek, gül, lale, papatya ve bunlar dışında da şu an günümüzde en çok revaçta olan takı tasarımları üzerinde kolyelerde de karşımıza çıkabiliyor.

Hayatımızın Vazgeçilmezleri Arasında

El işi sanat grupları, arasında en çok beğenilen en çok büyüleyici etkiye sahip ürünler arasında yerini alır. Bu sayede insanlar, farklı tasarımda el işi sanat modellerini görebilir. Farklı modellerin ortaya çıkarılmasında ve aynı zamanda kişilerin iğne sanatını nasıl icra ettiği ile alakalı bizlere bir fikir verir.  İğne oyası oya modelleri her daim hayatımızın içinde yer alacaktır. 

Çelik Çatalla İğne Oyası YapılışıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.