Kolay Hobiler

Harika Uyumuyla Bomba Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

17 Eylül 2019
Harika Uyumuyla Bomba Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Harika uyumuyla tığ işi ile yapılan çiçek motifleri. Yazmalara çok uygun bu tığ oyası modelini sizde hemen öğrenin!

Tığ İşleri ile Şık Modeller

Tığ oyası ile çok zarif örtü ve danteller dokunabilir. Dantel örtüler, son dönemlerde tüm dünyada ilgi çeken dekoratif örtüler arasındadır. Klasik evlerde tercih edilen dekorasyon ürünleri arasındadır. Tığlarda en beğenilen dekoratif örtüler, birbirinden şık dantellerdir. Bu konuda çok farklı tasarımlar yaratılabilir.

Yazma oyaları ve tülbentler gibi kişisel eşyalar, tığ ile yapılan işlerdir. Bunların yanı sıra tığ ile dekoratif perde, yatak örtüleri de yapılmaktadır. Kişisel süs eşyaları da tığ ile yapılmaktadır. Tığ işlerinin temeli zincir çekme tekniğine dayanmaktadır. Yapımı son derece basit olmakla birlikte, son derece de zevkli tasarımlardır. Biraz sabır ve emekle, birbirinden şık modeller rahatlıkla yaratılabilecektir.

Bomba Tığ İşi Oya Modeli

Tığ İşleri ile Boş Zamanlarda Keyifli Vakitler

Tığ oyaları ile boş zamanları keyifli bir şekilde doldurmak mümkündür. Yapılışı son derece kolay olmakla birlikte çok da zevkli tasarımlardır.

Anlatımlı oya modelleri ile çok şık tasarımlar yapılabilir. Resimli ve anlatımlı dergi ve her türlü kaynak, bu konuda yardımcı olacaktır. Tığ işleri kolay olmakla birlikte sabır isteyen uğraşlar arasındadır. Sabır ve emekle birbirinden şık modeller kolaylıkla yapılabilecektir. Tığlar ile çok güzel çeyizlik modeller yapılır. Geleneksel el sanatları içerisinde tığ ile yapılan örtü ve yazmaların yeri çok büyüktür. Evlenme çağındaki pek çok gencin çeyizinde de bu tür örtüler yer almaktadır. Tığ işlerini gelecek kuşaklara da taşımak önem taşımaktadır.

Bomba Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.