Kolay Hobiler

Haroşalı Gönül Tomurcukları Kadın Örgü Modeli Yapımı

18 Ocak 2020
Haroşalı Gönül Tomurcukları Kadın Örgü Modeli Yapımı

Gönül tomurcukları örgü modelinin daha kolay olanı. bu örneğide bayan yelekleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesinde kullanabililirsiniz.

Geleneklerimizden kopmayan kadınlar her fırsatta yaptıkları örgüler ile daima bu geleneği yaşatmaya devam ederler. Özenle hazırlanan örgüler ile geçmişin en iyi örneklerini günümüzde de yaşamak ve yaşatmak mümkündür. Örgüler ile günümüzde kullanılan birçok farklı ürün uzun ömürlü olması ve kaliteli olması nedeni ile de tercih edilir. Hazır ürünler ile kıyaslandığında örgü ürünler son derece kaliteli ve kullanışlıdır. Kadınlarımızın ellerinden çıkar her bir örgü, hatıra olması konusunda da oldukça büyük bir değer taşı. Her annenin sandığından çıkan hatıra ürünler çocuklarına hediye edilerek örgü sanatının geçmişten günümüze aktarılması sağlanmıştır. Çeyizlik hediyelerin başında gelen örgüler uzun yıllar daha yaşatılması gereken kültürel öğelerimizin de başında gelir. 

Gönül Tomurcukları Örgü Modeli

Geçmişin İzlerini Yansıtan Örgü Modelleri

Örgü örmeye alışan ve örgü ürünleri giyen insanlar kolay kolay hazır giyimi tercih etmezler. Bugüne kadar ördükleri patikleri, yelekleri, kazakları, çorapları, hırkaları, şal modelleri ve şapkaları kullanan insanlar dama örgü işlerin daha sıcak tuttuğunu ve daha kaliteli olduğunu savunurlar. Hazır giyim ile kıyaslandığında oldukça kaliteli ve kullanışlı örgü ürünler birçok farklı eşya olarak günlük hayatta karşımıza çıkmaktadır.  Özellikle de bebekler için hazırlanan bebek örgüleri her daim tercih edilen örgü ürünleri arasında yer alır. Yenidünyaya gelen bebekler için hediye edilen örgüler hem uzun dönemde kullanılır hem de yıllar sonrasında kullanmak üzere hatıra olarak saklanır. 

Haroşalı Gönül Tomurcukları Örgü Modeli

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.