Kolay Hobiler

Haroşalı Örgü Bayan Patik Modeli Anlatımlı Yapımı

17 Eylül 2019
Haroşalı Örgü Bayan Patik Modeli Anlatımlı Yapımı

Haroşa örgü tekniği ile yapılan çok güzel bayan patik modeli. Sizde bu modeli öğrendikten sonra ilk olarak bu patiği örmeye başlayacaksınız.

Patikle Tarzınızı Ortaya Koyun

Evet geçmişten günümüze değin gelen patikler her bayanın kolaylıkla yapabileceği bir örgü türüdür. Patik modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip olması dolayısıyla her kesimden bayanın tercihleri arasındadır. Her örgü çeşidinde olduğu gibi örgü patiklerde de birçok model seçeneği mevcuttur. Zor modelleri olduğu gibi örgüye yani başlayan bayanların da kolay bir şekilde yapabileceği kolay modelleri de mevcuttur. Kısa sürede bitirmenin de mümkün olduğu örgü patikler her bayanın tercihi olmuştur. Günümüz de modanın da örgüye yansıması sonucu kalıp patik modelleri dışında da patikler yapılmaya başlanmıştır. En başında babet patik, bot patik ve hazır tabanlar üzerine örülerek yapılan ayakkabı patikler gelir. Siz de tarzınıza uygun modeli seçerek yapmaya başlayabilirsiniz.

Patik çeşitleri 

En çok yapılan örgüler arasında olan patik yapımında tercih edilen çeşitler arasında tunus işi patikler, tığ işi patikleri ve şişle yapılan patikleri sayabiliriz. 

Haroşalı Kolay Patik Yapılışı

Yapıldığında ayakta şık bir görüntü oluşturan patikler güzellikleriyle her devirde göz doldurmaya devam etmiştir. Eskilerde genelde beş ince şişle yapılan patikler günümüzde daha kolay ve modern bir hale bürünmüştür. İki şiş ya da tığ ile yapılması yapımın kolaylaştırdığı gibi yeni başlayanlar için de büyük kolaylıklar sağlanmıştır.

Örgü patiklerin yapımında çeşitli boncukların, dantel detaylarının kullanılması klasik patiğe farklı bir boyut katmış ve güzelliklerine güzellik katmıştır.

Haroşalı Bayan Patik Yapılışı

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.