Kolay Hobiler

Hava Atmayı Sevenlere Tığ İşi ile Yapılmış Havalı Oyalar

21 Şubat 2020
Hava Atmayı Sevenlere Tığ İşi ile Yapılmış Havalı Oyalar

Hava atmayı sevenler için tığ işi ile yapılan en havalı başörtüleri. Paylaştığımız bu oyalar başörtülerini daha havalı hale getiriyor.

Geleneksel el işi sanatları içerisinde yer alan tığ işleri günümüzde de halen varlığını korumaktadır. Tığ işleri ile birçok güzellikteki ürünler ortaya çıkar. Tığ işleri,  sayesinde çeşitli renklerdeki yelekler hırkalar, patikler ve benzeri birçok ürünün ortaya çıkması aşamasında çok önemli bir rol oynamaktadır. Tığ işleri ile uğraşanların günlük hayat içerisinde yaşamış oldukları sıkıntıların ortadan kalkmasına yardımcı olan el emekleri sanatlar içerisindedir. Tığ işleri ile uğraşan kişilerin hayal güçlerini ve estetik zevk anlayışlarını çıkararak çok güzel ürünler oluşmasına yardımcı olur. Tığ işleri, en çok tercih edilen el emekleri sanatları  içerisinde  yer alır.  Bu sanatı öğrenmek için kurslara akın eden insanlar mevcuttur.  Tığ işleri,  yapılırken tığların kalınlığı da çok önemlidir. Bu sayede doğru tığ seçimi sayesinde ortaya çıkacak olan ürünlerin daha da güzelleşmesine yardımcı olur.

Tığ İşlerinin Hayatımızdaki Yeri

 Tığ işleri ile geleneksel haline gelen,  kız çeyizlerin içerisinde bulunmaktadır. Yazmalar patikler, şallar, fularlar ve dantel oyaları buna benzer birçok şeyler de yer almaktadır.  Tığ işleri,  sayesinde eskiden süregelen mevsim şartlarına göre giyinme işlerinde el sanatları kullanılarak bu sorun çözülmüş oluyordu. El işleriyle mevsim şartlarına göre çıkan ürünler çok kullanışlı olmaktadır. İnsanların hayal güçlerini,   kullanılarak ortaya çıkan bu ürünler günümüzde de halen bu amaçla üretimi yapılmaktadır. İnsanların,  estetik zevklerini ortaya koyarak çıkarmış oldukları el emekleri sanatları herkes tarafından çok beğenilmekte ve bu örnekleri anlatımlı oyalar ile siz de yapabilirsiniz. 

Havalı Tığ Oyaları

Kırmızı Tığ İşi Yazma Oyası
Popüler Modelleri Geride Bırakacak Tığ Oyası
Bilinmesi gereken yazma oyası
Işık Saçan Tığ İşi Oya Modeli
Geniş Motifli Tığ İşi Yazma Oyası
Düşman Çatlatan Tığ İşi Oya Modeli
Kolay tığ işi yazma oyası
Tığ işi imam sarığı oyası
Köprüler Arası Fıstıklı Tepeler Oyası
Gelin Yazması Oyası
İnci boncuklu çiçek bahçesi iğne oyası modeli
Mor yazma kenarı oyası
Tığ İşi Çeyizlik Yazma Oyası Yapılışı
Erken Biten Tığ Oyası
Gelin Yaptı Görümce Baktı Oyası

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.