Kolay Hobiler

Hayaller Gibi Toz Pembe İğne Oyası Modeli Yapımı

15 Şubat 2020
Hayaller Gibi Toz Pembe İğne Oyası Modeli Yapımı

Hayaller gibi toz pembe olan iğne oyası modeli yapılışı. Bu model hem çok sipariş alıyor hemde gören herkes tarafından beğeniliyor.

Zamana karşı, dimdik duran ve var olan yenilikler karşısında asla ve asla var olan konumundan ödün vermeden gelecek nesiller içinde bu sanat dalının ebediyetten var olacağı anlaşılıyor.  Çok kıymetli, olan bu el işleri sanat dalları görenleri kendine hayran bıraktırıyor.  Çünkü farklı tekniklerle ile birleşen bu sanat dalı basit bir ipliğin farklı işlemelerle ortaya inanılmaz modellerde görebilmek mümkündür.   Bu sanat dalının, yapılan el işleri sonrası görenleri şaşkınlık içinde bırakması çok normaldir.  İğne oyaları ile istenilen her şekilde modeller oluşturulabilir.  Tülbent kenarları,  yastık örtüleri, yatak örtüleri, takı tasarımları gibi alanlarda da görebiliriz. İğne oyası sanatını,  isteyen herkes belli bir zaman sonra rahatlık öğrenebilirler. Bu sanatı isteyen herkes,  ücretsiz kurs yerlerine giderek başvuru da bulunarak zamanla birlikte her alanda farklı modelleri öğrenebilirler. Tamamıyla bu kişinin el, becerisine kalmış bir durumdur. Oya modelleri el sanatı görenleri kendine hayran bıraktıracak ve akla hayale sığmayacak şekilde güzelliklerin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Toz pembe iğne oyası modeli

İğne Oyaları Sanatının Günümüzdeki Önemi

Bu sanat dalı günümüzün,  en önemli el işleri sanat kolları arasında yer almaktadır. Geçmişten geleceğe ve gelecek nesillerde de, halen varlığını sürdürecek olan en değerli el emekleri sanat grupları arasında da yer alıyor. Oya sanatını, isteyen herkes  öğrenebilir. Ve her zaman,  toplumumuzda yerini koruyacaktır.  Herkesin göstermiş olduğu ilgi ile birlikte kişilerin el becerilerini geliştirerek farklı farklı tasarımlı modelleri görebiliriz.

Toz Pembe İğne Oyası Modeli Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.