Kolay Hobiler

Hayır Diyemeyeceğiniz Muhteşem Sıralı Tığ İşi Oya

18 Haziran 2019
Hayır Diyemeyeceğiniz Muhteşem Sıralı Tığ İşi Oya

Bu tığ işi sıralı oya modelini gören hayır diyemeyecek. Gördükten sonra hemen yapımını öğrenmek isteyenler için anlatımını paylaştık.

Tığ işi ve örgüleri en basit örgü tekniklerinde birisi olduğu için örgü örmeye yeni başlayanlar bile ilk başta tığ işi örgülerini örmeyi tercih ediyorlar. En basitinden olan zincir çekme bile tığ işi ile yapılan basit ama eğlenceli bir örgü tekniğidir. Bazen para kazanmak, bazen çeyizlik bazen de hobi adına yapılan tığ işi ile eldiveni, atkı ve bereleri, aksesuarlar, tığ oyaları ve daha saymakla bitiremediğimiz birçok örgü çeşidi büyük bir keyifle örüyorlar. Tığ işi tekniğinden kullanacağınız en güzel örgü modellerini ve yapılışlarını detaylı bir şekilde araştırıp, yapılışını öğrendikten sonra yapmaya başlayabilirsiniz.

Hayır Diyemeyeceğiniz Tığ Oyası

Tığ İşi ile hazırlayacağınız Çeyizlikler

Tığ işi tekniği ile hazırlayacağınız örgüler en güzel çeyizlik seçenekleri arasında yer alıyor. Çocuklarınızın ya da sevdikleriniz çeyiz sandığına koyabileceğiniz tığ işi örgüler arasında çeyizlik yazmalar, şal örnekleri, havlu kenarları, namazlıklar ve farklı çeşitlerde işleme ve dantel modelleri yer alır. Çeyizlik yazmalar arasında kolay ve basit modellerin yanı sıra profesyonellik isteyen zor ve ince işlerde yer alır. Bunlarda özelikle dantel modeli olarak adlandırdığımız oda takımları masa örtüleri yatak odaları, peçeteliklerdir. Eğer tığ işi örgü tekniğine ilk başlayanlardansanız basit tığ işi şal örnekleri ya da patikler gibi kalın iple yapılan örgüler örerek acemiliğinizi atıp daha zor ve ince işçiliği olan dantel örgülerini örmeye başlayabilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri için yapmak istediğiniz görünü ilgili kategorisine girerek, en güzel örnekleri seçip, örmeye başlayabilirsiniz. 

Hayır Diyemeyeceğiniz Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.